رایزنی ایران و عراق درباره گسترش همکاری های دفاعی – نظامی

CC BY 4.0 / tasnim news agency / رایزنی ایران و عراق درباره گسترش همکاری های دفاعی – نظامی
رایزنی ایران و عراق درباره گسترش همکاری های دفاعی – نظامی - اسپوتنیک ایران
Telegram
سردار «مصطفی مرادیان»، وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در بغداد و «جمعه عناد»، وزیر دفاع عراق امروز (پنجشنبه) در نشستی درباره گسترش همکاری های نظامی - دفاعی دو کشور گفت وگو کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، در این دیدار که در محل وزارت دفاع عراق برگزار شد، دو طرف راه های اجرایی شدن توافق های نظامی - دفاعی تهران - بغداد را بررسی و بر تقویت و گسترش آن تاکید کردند.

در این نشست همچنین بر تقویت فعالیت مرکز تبادل اطلاعات چهار جانبه مبارزه با تروریسم (کشورهای ایران، روسیه، سوریه و عراق) تاکید شد.

احضار سفیر تاثیری در روابط ایران و عراق ندارد - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
احضار سفیر تاثیری در روابط ایران و عراق ندارد

وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران و وزیر دفاع عراق در گفت و گوی خود درباره نحوه همکاری های تهران - بغداد و توسعه هر چه بیشتر آن بحث و تبادل نظر کردند.

مرادیان در این نشست همچنین گزارشی از پیشرفت های پزشکی و علمی جمهوری اسلامی ایران از جمله در مقابله با ویروس کرونا با وجود تحریم های غیرانسانی و ظالمانه آمریکا علیه کشورمان ارائه کرد.

وزیر دفاع عراق نیز با بیان نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به بغداد در بخش های گوناگون به ویژه علیه تروریسم از تلاش های کشورمان در مبارزه با داعش قدردانی کرد.

مرکز چهار جانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی ایران، عراق، روسیه و سوریه با هدف تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال ۱۳۹۴ با عضویت وابستگان نظامی ایران، سوریه و روسیه و نماینده عراق در بغداد راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون در نشست های مختلف آخرین هماهنگی‌ها و تبادل اطلاعات میان کشورهای عضو انجام می‌گیرد.

تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف گرفتن مواضع مهم و حساس گروه تروریستی داعش در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهمترین و موفق ترین کارکردهای این مرکز بوده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала