علت سقوط هواپیمای پاکستانی بحث درباره ویروس کرونا اعلام شد

© REUTERS / Faisal Mahmoodعلت سقوط هواپیمای پاکستانی بحث درباره ویروس کرونا اعلام شد
علت سقوط هواپیمای پاکستانی بحث درباره ویروس کرونا اعلام شد - اسپوتنیک ایران
اشتراک
وزیر حمل و نقل هوایی پاکستان علت سقوط هواپیمای این کشور را گفت و گوی خلبانان درباره ویروس کرونا هنگام آماده سازی برای فرود اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، علت سقوط هواپیمای مسافربری پاکستان در ماه گذشته که ۹۷ کشته برجای گذاشت، خطای خلبانان بوده است.

پیدا شدن یک کودک زنده در محل سقوط هواپیمای مسافربری در پاکستان + ویدئو - اسپوتنیک ایران
پیدا شدن یک کودک زنده در محل سقوط هواپیمای مسافربری در پاکستان + ویدئو

 غلام سرور خان، وزیر حمل و نقل هوایی پاکستان روز چهارشنبه اعلام کرد که بر اساس گزارش‌های اولیه، خلبانان پاکستانی هواپیمای سقوط کرده در زمان آماده سازی برای فرود در مورد همه‌گیری ویروس کرونا صحبت می‌کردند؛ حواس خلبانان پرت شده و این موضوع منجر به حادثه شده است.

وزیر حمل و نقل هوایی پاکستان مدعی شد که در این هواپیما مشکلات فنی تشخیص داده نشده و خلبانان در سلامتی کامل به سر می‌برده‌اند و یکی از پروازهای معمول خود را به انجام می‌رسانیدند. خلبانان در عین هشدار مکرر دیسپچرها برای رفتن به دور دوم، شروع به نشاندن پرواز در ارتفاع بالا نمودند. اما یکی از خلبانان در پاسخ به دیسپچرها گفته بود: من از پس این کار برمی‌آیم و کنترل‌کنندگان هواپیما به بحث در مورد ویروس کرونا ادامه دادند.

ایرباس ۳۲۰A هواپیمایی بین المللی پاکستان در مسیر لاهور – کراچی در نزدیکی فرودگاه بین المللی جنی کراچی سقوط کرد. براساس اعلام وزارت بهداشت درمان و توسعه اجتماعی پاکستان، ۹۷ نفر در این حادثه جان باختند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала