ژنوم ویروس کرونای کشف شده در بازار پایتخت چین منتشر شد

© AP Photo / Mark Schiefelbeinژنوم ویروس کرونای کشف شده در بازار پایتخت چین منتشرشد
ژنوم ویروس کرونای کشف شده در بازار پایتخت چین منتشرشد  - اسپوتنیک ایران
Telegram
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین اطلاعات مربوط به ژنوم نوع جدید ویروس کرونا یافته شده در بازار عمده فروشی پکن را هفته گذشته شیوع این بیماری در انجا دوباره اوج پیدا کرده، منتشر کرده و به سازمان بهداشت جهانی تقدیم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه منتشره در وبسایت این مرکز گفته می شود: "عصر روز 18 ژوئن ، این مرکز از از طریق" سیستم دولتی منابع علمی و فنی درباره نوع جدید ویروس کرونا به طور رسمی اطلاعات مربوط به وضعیت اپیدمیولوژیک در بازار شین بادی و ژنوم این ویروس را منتشر کرد." .

از جمله این مرکز ژنوم ویروس موجود در بیماران در پکن (NMDC60013902-01 ، NMDC60013903-02) و ژنوم ویروس موجود در نمونه های محیطی (NMDC60013903-03) را منتشر کرده است.

در این بیانیه آمده است: "در عین حال  مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها داده های مربوط به وضعیت اپیدمیولوژیک و ژنوم ویروس را برای استفاده عمومی توسط جامعه بین المللی به سازمان بهداشت جهانی و ابتکار جهانی تبادل داده های آنفلوانزا (GISAID) تقدیم می کند."

ترامپ: شاید چین عمداً کرونا را شیوع داده باشد - اسپوتنیک ایران
ترامپ: شاید چین عمداً کرونا را شیوع داده باشد

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و کمتر از فاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала