حمله سایبری بسیار بزرگ به مرورگر گوگل کروم

CC0 / Pixabay/Simon / حمله سایبری بسیار بزرگ به مرورگر گوگل کروم
حمله سایبری بسیار بزرگ به مرورگر گوگل کروم  - اسپوتنیک ایران
Telegram
در مرورگر گوگل کروم 32 میلیون بار بارگذاری نسخه های جاسوس افزار به ثبت رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک، رویترز با استناد به تحقیقات انجام شده توسط شرکت Awake Security  اطلاع داده که نرم افزارهای  مخرب وانمود می کنند که برنامه های افزودنی مرورگر گوگل کروم هستند.

جاسوس افزار با ظاهر و سرپوش مترجم های آنلاین ، تبدیل کننده های فایل ها ، برنامه های افزودنی امنیتی و سایر برنامه های کاربردی رایگان استتار شده بودند. این نرم افزارها مخفیانه تاریخچه بازدید کنندگان از سایت ها را کپی کرده و سایر اطلاعات خصوصی را برای کلاهبرداران ارسال می کنند. به گفته گری گلومب ، کارشناس شرکت ، این افزونه ها به شکل حدود 32 میلیون نسخه کپی شده در رایانه های قربانیان گسترش یافته است. کمپین  فعلی برای رخنه بد افزارها بزرگترین کمپین در تاریخ حملات سایبری به مرورگر گوگل کروم است.

موسس تلگرام به مبارزه با گوگل و اپل فرا خواند - اسپوتنیک ایران
موسس تلگرام به مبارزه با گوگل و اپل فرا خواند

تحلیلگران تأکید کردند که کلاه برداران از روشهای ساده اما قابل اعتماد برای استتار فعالیتهای خود استفاده می کردند. حدود 15 هزار نام دامنه که در "گالکوم" ، یک شرکت کوچک از اسرائیل ثبت شده اند،  با این شبکه کلاه برداری ارتباط داشتند. نمایندگان این شرکت گفتند که آنها از وجود شبکه کلاه برداری مستقر با کمک غیرمستقیم خود اطلاع نداشتند.

شرکت Alphabet Corp ، متعلق به گوگل از حذف بیش از 70 نرم افزار افزوده مخرب برای گوگل کروم خبر داد. سخنگوی گوگل خاطرنشان کرد: متخصصان براساس این حادثه یاد می گیرند که چگونه با کلاه برداران آنلاین به طور مؤثر برخورد کنند. با این حال ، این شرکت از توضیح دادن تعداد کاربران قربانی برنامه های مخرب و چگونگی رخنه بزرگترین شبکه کلاه برداری به گوگل کروم خودداری کرد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала