سخنان تند سعید جلیلی به ظریف

CC BY 4.0 / Tasnim News Agenery / مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران
مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران - اسپوتنیک ایران
اشتراک
جلیلی: بدتر از فشار اقتصادی دشمن، آن است که کسانی در داخل کشور می‌گویند اگر لازم باشد مجددا مذاکره خواهیم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «خبر آنلاین»، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در توئیتر نوشت که بدتر از فشار اقتصادی دشمن، آن است که کسانی در داخل کشور با آنکه شاهد این دشمنی آشکار هستند، می‌گویند اگر لازم باشد مجددا مذاکره خواهیم کرد. مگر دفعات قبل که لازم دیدید، چه فرجامی را به ارمغان آوردید؟

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران
ظریف: به آژانس اجازه نمی دهیم تا ابزار نابودی برجام گردد

این اظهارات تند جلیلی درحالی مطرح شد که وزیر خارجه در گفتگویی تاکید کرده بود«من طرفدار منافع ملی ایران هستم. اگر منافع ملی ایران و مردم مستلزم این باشد که مذاکره بکنیم، مذاکره می‌کنم. در هیچ مذاکره‌ای شما نمی‌توانید به طرف مقابل‌تان اعتماد کنید. روابط بین‌الملل بر اساس بی‌اعتمادی است. برای همین است اگر قرار بود به کسی اعتماد کنیم، برجام ۱۵۰ صفحه نمی‌شد بلکه دو صفحه می‌شد که ما می‌گفتیم ما سلاح هسته‌ای نمی‌خواهیم و آنها هم می‌گفتند تحریم‌ها را برمی‌داریم».

ظریف تاکید کرده بود«با اعتماد در روابط بین‌الملل سازگاری ذهنی ندارم. با ضد این و آن بودن موافق نیستم. معتقدم منافع ملی را باید دنبال کنیم و اگر روزی این منافع ملی مستلزم آن است که مذاکره کنیم، این کار را انجام دهیم؛ البته بعد از اینکه همه مقام‌های کشور مذاکره را تایید کردند».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала