جهانگیری: ایران برای کاهش فشار بر مردم سوریه تلاش می کند

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / اسحاق جهانگیری
اسحاق جهانگیری - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون اول رییس جمهور ایران اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران از هیچ اقدامی برای کاهش فشار‌ها بر مردم سوریه دریغ نخواهد کرد و به فضل الهی سوریه به اقتدار، آرامش و ثبات خواهد رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ایران روز پنجشنبه در تماس تلفنی با "حسین عرنوس" نخست وزیر جدید سوریه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان شریکی راهبردی همواره در کنار دولت و ملت سوریه خواهد ماند، تأکید کرد: ترور ناجوانمردانه شهید سردار سلیمانی تغییری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در حمایت از سوریه و جبهه مقاومت ایجاد نکرده است.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران - اسپوتنیک ایران
موسوی: روابط با سوریه را حفظ و تقویت خواهیم کرد

معاون اول رییس جمهور ایران تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از هیچ اقدامی برای کاهش فشارها بر مردم سوریه دریغ نخواهد کرد و به فضل الهی سوریه به اقتدار، آرامش و ثبات خواهد رسید.

جهانگیری با بیان اینکه ایستادگی دولت، مردم و نیروهای مسلح سوریه در مقابله با مشکلات نتیجه داده و این کشور به دستاوردهای خوبی رسیده است، افزود: حضور مقتدرانه سوریه در جامعه عربی نشان دهنده پیروزی مردم سوریه در مقابله با تروریسم است و همین پیروزی‌ها و دستاوردها باعث شده تا رژیم صهیونیستی مداخلات و تجاوزاتی به خاک سوریه داشته باشد که ما آن را محکوم می‌کنیم.

معاون اول رییس جمهورایران با اشاره به دیدارهای گذشته خود با نخست وزیر سابق سوریه در سال های ۲۰۱۵ و در جریان سفر به دمشق در سال ۲۰۱۹ بیان داشت: باید توافقات دوجانبه در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و کمیته راهبردی روابط فیمابین را پیگیری کنیم تا هر چه زودتر این توافق ها اجرایی شود.

جهانگیری خاطرنشان ساخت: جامعه جهانی به ویژه سازمان ملل و سایر مجامع بین‌المللی در این شرایط که بیماری کرونا ملت‌های جهان به ویژه مردم سوریه را تحت تأثیر قرار داده است، باید حمایت‌های جدی از مردم این کشور به ویژه در زمینه تأمین دارو و کالاهای اساسی انجام دهد.

معاون اول رییس جمهورایران در ابتدای این مکالمه ضمن آرزوی توفیق برای نخست وزیر جدید سوریه و آرزوی رفاه، امنیت و پیشرفت برای مردم این کشور، سلام رییس جمهوری کشورمان را به بشار اسد ابلاغ کرد.

نخست وزیر سوریه نیز در این مکالمه تلفنی ضمن قدردانی از پیام تبریک معاون اول رییس جمهوری به مناسبت انتخابش به عنوان نخست وزیر سوریه، گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال سوریه که مبتنی بر حمایت از این کشور است، تبدیل به راهبردی برای تقویت روابط دو کشور در برابر جبهه مقاومت و مقابله با دشمنان این جبهه شده است.

وی با اعلام علاقمندی دمشق برای تقویت هر چه بیشتر مناسبات با تهران به سفر هیات ایرانی به این کشور و توافق‌های انجام شده اشاره کرد و گفت: ما از کمک‌های جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم سوریه و کاهش فشار بر این کشور قدردانی می‌کنیم.

نخست وزیر سوریه با تأکید بر اینکه هر موضوعی که به تقویت روابط دو کشور منجر شود، برای دولت سوریه با اهمیت است، مراتب قدردانی و سپاس خود را از مقام معظم رهبری، رییس جمهوری و دولت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مواضع کشورش ابراز کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала