واکنش وزارت خارجه روسیه به گزارش سازمان ملل درباره حمله به تأسیسات نفتی سعودی

© Sputnik / Ekaterina Chesnokova /  مراجعه به بانک تصاویر واکنش وزارت خارجه روسیه به گزارش سازمان ملل درباره حمله به تأسیسات نفتی سعودی
واکنش وزارت خارجه روسیه به گزارش سازمان ملل درباره حمله به تأسیسات نفتی سعودی - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به گزارش سازمان ملل در خصوص حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه اظهار داشت: دلیل و مستندات قانع کننده مبنی بر دخالت ایران در موضوع حمله به تاسیسات نفتی عربستان، در گزارش سازمان ملل وجود ندارد.

تضادهای موجود در گزارش سازمان ملل درباره حمله به پالایشگاه های سعودی از دیدگاه ایران - اسپوتنیک ایران
تضادهای موجود در گزارش سازمان ملل درباره حمله به پالایشگاه های سعودی از دیدگاه ایران

پیش از این، رویترز با استناد به گزارش آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام داشته بود که موشک‌های کروزی که از آنها برای حمله به تأسیسات شرکت دولتی نفتی سعودی آرامکو و فرودگاهی در عربستان سعودی در سال 2019 استفاده شده‌اند، دارای "منشأ و خاستگاه ایرانی" بودند.

سخنگوی وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه بیان داشت: در میان شواهد به اصطلاح غیرقابل انکار، نوشته‌ها به زبان فارسی، آورده شده است. این البته یادآور همه موارد قبلی است که در هنگام مکالمه به زبانهای خاص، در مورد مشارکت کشورهایی که این زبان‌ها در آن‌ها استفاده می‌شود، در جرایم، جنایات و امثالهم نتیجه گیری شد.

زاخارووا افزود: کارشناسان بدشانسی که تصمیم گرفتند عملکرد غیر مشخص بازرسان را کامل کنند به این فکر نکردند که تمام این طرح‌های ظریف دقیقاً از طرف کسانی صورت می گیرد که به هر قیمتی می خواهند گناه ایران را اثبات کنند و در این راه تمامی ابزارها برای آنها خوب هستند.

وی تصریح کرد : نگرانی اصلی این است که بخشی از پایگاه به اصطلاح شواهد علیه ایران براساس نتایج رهگیری برخی کشتی‌ها در آب‌های بین المللی توسط ایالات متحده و نیروی دریایی استرالیا است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала