محکومیت اقدامات مخالفین برجام توسط وزارت امور خارجه روسیه

© Sputnik / Sergey Pyatakovمحکومیت اقدامات مخالفین برجام توسط وزارت امور خارجه روسیه
محکومیت اقدامات مخالفین برجام توسط وزارت امور خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه حفظ برجام را تنها به صورت جمعی امکان پذیر دانست.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه اظهار داشت: اقدامات مخالفان برنامه جامع اقدام مشترک درباره برنامه هسته‌ای ایران، مستحق جدی ترین و قاطع ترین مجازات است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران
ظریف: به آژانس اجازه نمی دهیم تا ابزار نابودی برجام گردد

زاخارووا بیان داشت: حفظ برجام و حصول اطمینان از اجرای همه جانبه قطعنامه 2231 شورای امنیت (سازمان ملل) تنها به صورت جمعی امکان پذیر است. این امر مستلزم پیروی از تعهدات همه طرفهای درگیر و همچنین حمایت همه جانبه از سوی سایر جامعه بین الملل است.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، مسکو امیدوار است که هم دبیرخانه و هم دبیر سازمان ملل متحد در این امر سهیم باشند و از هرگونه آرمانی با هدف تضعیف تصمیمات مربوط به اجماع شورای امنیت سازمان ملل متحد فاصله بگیرند.

در تاریخ 8 مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

به دنبال تشدید مواضع ضد ایرانی دولت آمریکا و تعلل اروپایی‌ها در اجرای وعده‌ها و تعهدات برجامی آنها، شورای عالی امنیت ملی ایران همزمان با سالروز خروج آمریکا از برجام با صدور بیانیه‌ای خطاب به کشورهای عضو این توافق اعلام کرد که ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران، و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام، برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала