سناریوی احتمالی جنگ سوم جهانی

Telegram
تمرینات ناتو 2020 در دریای بالتیک ، که از 7 تا 16 ژوئن انجام گرفت، اگر با واکنش روسیه همراه گردد موجب جنگ جهانی سوم می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیفنس اکسپرس، تمرینات ناتو بالتوبس 2020  در دریای بالتیک اگر با واکنش روسیه همراه گردد موجب جنگ جهانی سوم می گردد. 

روسیه با مانور موشکی اسکندر پاسخ رزمایش ناتو را داد - اسپوتنیک ایران
روسیه با مانور موشکی اسکندر پاسخ رزمایش ناتو را داد

بر اساس گزارش آژانس مشاوره اوکراین در زمینه مسائل سیاسی: "در حقیقت ، ناتو و كرملین با انجام تمرینات خود، نقشی در جنگ جهانی سوم بازی می کنند، نیروهای اتحادیه اروپا سعی می كنند منطقه بالتیك را محاصره کنند و در نتیجه روسیه از منطقه كالینینگراد به اهداف مهم دشمن حمله می كند."

دیفنس اکسپرس از سوی دیگر خاطرنشان می کند که در تمرینات ناتو بالتوبس 2020 ، ناتو با سه هزار سرباز ، 30 کشتی سطح آبی و زیردریایی و ده هواپیما حضور دارد.

استفاده از تجهیزات دفاع هوایی و جنگ ضد کشتی های زیر دریایی از اهداف این مانور است. 

به نوشته دیفنس اکسپرس، از سوی روسیه در منطقه کالینینگراد مانور عملیاتی-تاکتیکی اسکندر انجام شد که در آن دو هزار نفر از پرسنل ارتش و 20 واحد تجهیزات نظامی حضور پیدا کردند و همچنین شش فروند هواپیمای Su-24 و Su-30SM نیر شرکت داشتند. این عملیات برای از بین بردن اهداف بر روی آب انجام شده است.

پیش از این، دفنس اکسپرس اعلام کرده بود که اروپای شرقی در "خط مقابله" با مسکو قرار دارد، بنابراین کاهش احتمالی حضور ارتش آمریکا در آلمان می تواند "اروپا را به درون کام روسیه فرو ببرد."

اسکندر ناوگان بالتیک روسیه در منطقه کالینینگراد تمریناتی را در پاسخ به رزمایش نظامی اتحادیه آتلانتیک شمالی به نام BALTOPS-2020 انجام داده است."

به نوبه خود، تمرینات ناتو شامل 17 کشور عضو و دو کشور شریک اتحادیه بود که شامل 30 فروند کشتی جنگی، 30 هواپیما و بالگرد و همچنین حدود سه هزار پرسنل نظامی بودند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала