محمود موسوی‌مجد جاسوس، پاسدار نبود

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / محمود موسوی‌مجد جاسوس
محمود موسوی‌مجد جاسوس - اسپوتنیک ایران
Telegram
محمود موسوی‌مجد در سوریه به‌جرم جاسوسی دستگیر شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه، محمود موسوی مجد فرزند کاظم به سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه (موساد و سیا) وصل بود و در زمان حضورش در سوریه، محل تردد و اسکان سردار شهید سلیمانی و برخی فرماندهان و مستشاران نظامی ایران را در قبال دریافت پول، به سرویس‌های اطلاعاتی می‌‌داد.

توقف همکاری‌ تشکیلات خودگردان فلسطین با سازمان سیا - اسپوتنیک ایران
توقف همکاری‌ تشکیلات خودگردان فلسطین با سازمان سیا

اسماعیلی افرود:«به‌خلاف آنچه در برخی رسانه‌ها گمانه‌زنی می‌شود، وی نظامی یا پاسدار نبوده است و همچنین جزو نیروهای بسیجی که به‌صورت داوطلب عازم سوریه می‌شدند نیست بلکه پیش از انقلاب و در سنین کودکی همراه با خانواده از ایران خارج شده و  بزرگ‌شده کشور سوریه است.

وی در سوریه با برخی مستشاران ایرانی ارتباط می‌گیرد و به‌عنوان راننده مشغول به کار می‌شود و در پوشش راننده اطلاعاتی را که به‌دست می‌آورد به سرویس اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا می‌فروخت. او در قبال این اطلاعات ماهانه 5 هزار دلار از این سرویسها حقوق دریافت می‌کرد.

زمان دستگیری موسوی‌مجد 26 ماه قبل بوده است و پرونده وی ارتباطی به ترور حاج قاسم سلیمانی ندارد. او همان 26 ماه قبل توسط نیروهای حزب‌الله لبنان، که اشراف ویژه‌ای روی سرویس‌ موساد دارند، شناسایی و دستگیر و به ایران تحویل داده شده است و از آن زمان در بازداشت به‌سر می‌برد.

حکم اعدام این جاسوس تأیید شده است و در زمان خود اجرا خواهد شد».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала