تکذیب حضور عناصر "پ ک ک" در ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / cropped photoتکذیب حضور عناصر "پ ک ک" در ایران
تکذیب حضور عناصر پ ک ک در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرمانده نیروی زمینی سپاه ایران ادعای یک مقام ترکیه‌ای مبنی بر حضور عناصر "پ ک ک" در خاک جمهوری اسلامی ایران را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سپاه نیوز، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه ایران در حاشیه بازدید از پایگاه‌های عملیاتی شمال ‌غرب این کشور، در واکنش به ادعای یک مقام ترکیه مبنی بر حضور عناصر "پ ک ک" در داخل خاک جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: این ادعا را غیر مسئولانه و بی اساس دانسته و آن را تکذیب می‌کنیم.

وی با اشاره به وضعیت مرزهای دو کشور افزود: در مرزهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و ترکیه تعاملات بسیار خوب و مفیدی بین نیروهای مسلح دو کشور وجود دارد. لذا انتظار می‌رود مقامات کشور دوست و همسایه ترکیه، قبل از هرگونه اظهار نظر رسانه‌ای پیرامون رخدادهای مرزی، پس از حصول اطمینان از صحت واقعه، از کانال‌های رسمی با جمهوری اسلامی ایران ارتباط برقرار کرده و برابر ساز و کارهای پیش بینی شده این گونه مسائل را دنبال نمایند.

سردار پاکپور اظهار داشت: نیروی زمینی سپاه بر اساس مأموریت خود به عنوان مسئول امنیت شمال غرب کشور، با نیروهای تحت کنترل اعم از مرزبانی و واحدهای عملیات نیروی زمینی سپاه، با اقتدار و آمادگی کامل در مرز حضور فعال داشته و با اشراف دقیق و مستمر بر منطقه، تسلط لازم مرزی را ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه حضور عناصر تروریستی در داخل خاک جمهوری اسلامی ایران از خطوط قرمز ما است، تصریح کرد: در عین حال این موضوع برای ما قابل درک است که عملیات‌های اخیر گروهک‌ها در داخل خاک ترکیه موجب ایجاد فشار بر روی مسئولین ترکیه شده و آنها را مجبور به طرح چنین ادعایی کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала