دانشمندان می گویند کرونا ویروس در حال تضعیف شدن است

© Photo / Unsplash/Fusion Medical Animationدانشمندان می گویند کرونا ویروس در حال تضعیف شدن است
دانشمندان می گویند کرونا ویروس در حال تضعیف شدن است - اسپوتنیک ایران
Telegram
ویروس شناس ایتالیایی اعلام داشت: مطالعات علمی اخیر نشان می دهد که کرونا ویروس در حال تضعیف شدن است و این امر باعث می شود که امیدوار باشیم موج دیگری از ابتلا به بیماری همه گیر "کووید-19" در پاییز وجود نخواهد داشت.

به گزارش اسپوتنیک، ماسیمو کلمنتی ویروس شناس برجسته ایتالیایی معاون رئيس دانشگاه ویتا-سالوت سان رافائل میلان اظهار داشت: در ماه مه، پزشكان ما كاهش تدریجی شدت این بیماری را نشان دادند كه بیماران مبتلا به كرونا ویروس در بیمارستان بستری شدند، در این حالت نه تنها در مورد كاهش تعداد بیماران، بلكه در مورد كاهش تعداد بیمارانی كه نیاز به درمان در بخش مراقبت های ویژه داشتند، به ویژه در ارتباط با ذات الریه بستری بودند صحبت می کنیم. در همین زمان، تعداد مبتلایان آلوده که می توانند در خانه معالجه شوند، افزایش یافته است.

کشف تغییر ژنتیکی جدید ویروس کرونا در آفریقای جنوبی  - اسپوتنیک ایران
می دانید کدام گروه خونی در برابر ویروس کرونا مقام‌تر است؟

به گفته کلمنتی، چنین تغییر جدی در تصویر بالینی نیاز به توضیحی علمی داشت، جستجوی آن توسط کارکنان آزمایشگاه میکروبیولوژی و ویروس شناسی بزرگترین موسسه پزشکی خصوصی در ایتالیا، بیمارستان سان رافائل انجام شد.

این ویروس شناس برجسته ایتالیایی اقزود: ما یک مطالعه کوچک را انجام دادیم که 100 بیمار را که از اول مارس تا 15 مارس در بیمارستان بستری بودند و 100 بیمار در نیمه دوم ماه مه بستری بودند را مقایسه کردیم؛ معلوم شد بار ویروس (اندازه گیری شدت عفونت ویروسی که با ارزیابی تعداد ذرات ویروسی در یک حجم مشخص از مایعات بیولوژیکی محاسبه می شود) در مرحله اولیه این بیماری همه گیر به میزان قابل توجهی ده برابر بیشتر از پایان ماه مه بود. این دانشمند تأکید کرد: این نتیجه بسیار مهم است.

طبق گفته کلمنتی، بهبود در تصویر بالینی، همراه با کاهش بار ویروس، احتمالاً به معنای تضعیف خود کرونا ویروس است. "تاکنون، ما نمی توانستیم با اطمینان کامل این را بگوییم، اما به احتمال زیاد این دقیقاً چنین است."

همانطور که این دانشمند تأکید کرد، نتیجه گیری در مورد میرایی ویروس توسط داده های حاصل از تعدادی از کشورها که در مراحل مختلف بیماری همه گیر قرار دارند، تأیید می شود.

وی همچنین در مورد مطالعه اخیر توسط گروهی از دانشمندان لندن که دنباله های مختلف ژنوم ویروس را که قبلاً در چین، اروپا، ایالات متحده شناسایی شده بودند، صحبت کرد و آنها را در مراحل مختلف بیماری همه گیر تجزیه و تحلیل کرد.

این میکروبیولوژیست خاطر نشان ساخت: در نتیجه، همکاران انگلیس دریافتند که مناطقی از ژنوم ویروس وجود دارد که در آن جهش ها اتفاق می افتد. این پدیده ای به نام هموپلازی است. این بدان معنی است که ویروس بسیار چسبنده است و از طریق جهش های مختلف با بدن سازگار می شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала