مجمع تشخیص مصلحت نظام حدف 4 صفر از پول ملی ایران را بررسی کرد

© Flickr / Adam Jonesمجمع تشخیص مصلحت نظام حدف 4 صفر از پول ملی ایران را بررسی کرد
مجمع تشخیص مصلحت نظام حدف 4 صفر از پول ملی ایران را بررسی کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران طی جلسه ای به بررسی انطباق اصلاحیه ماده یک قانون پولی و بانکی کشور با سیاست های کلی نظام پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران طی جلسه ای به بررسی انطباق اصلاحیه ماده یک قانون پولی و بانکی کشور با سیاست های کلی نظام پرداخت.

نظر شورای نگهبان در مورد لایحه حذف چهار صفر اعلام شد - اسپوتنیک ایران
نظر شورای نگهبان در مورد لایحه حذف چهار صفر اعلام شد

در ابتدای این نشست، گزارش کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع مبنی بر مغایرت ماده واحده اصلاحی با بندهایی از سیاست های کلی برنامه ششم توسعه و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه شد. در ادامه عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ضرورت های حذف چهار صفر از پول ملی، کاهش هزینه های چاپ اسکناس و کاهش بار روانی منفی ناشی از نسبت پول ملی فعلی با ارزهای رایج را از عمده نتایج این مصوبه دانست.

بر اساس این گزارش اعضای هیئت عالی نظارت، پس از بحث های موافق و مخالف این مصوبه را مغایر سیاست‌های کلی نظام ندانستند.

در ادامه این جلسه مصوبه "توسعه ی منطقه آزاد تجاری - صنعتی گیلان (انزلی) " مطرح گردید که پس از ارائه گزارش کمیسیون نظارت مجمع و دفاعیات مسوولان شورای عالی مناطق آزاد تجاری این مصوبه مغایر بند های 11 و 13 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی شناخته شد و مقرر گردید برای ارجاع به مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان اعلام گردد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала