رئیس جمهور کشور آفریقایی که به کرونا اعتقادی نداشت درگذشت

© AFP 2022 / Adriane Ohanesianرئیس جمهور کشور آفریقایی که به کرونا اعتقادی نداشت درگذشت
رئیس جمهور کشور آفریقایی که به کرونا اعتقادی نداشت درگذشت  - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور بوروندی در آفریقا، که لزوم اقدام علیه کروناویروس را انکار کرد، درگذشت.

به گزارش اسپوتنیک، پیر نکروونزیزا  رئیس جمهور آفریقا که به کرونا اعتقادی نداشت درگذشت. این حادثه در نتیجه ایست قلبی در تاریخ 8 ژوئن، دوشنبه رخ داده است. در عین حال رسانه های محلی نوشتند كه نكورونزیزا و همسرش با تشخیص کووید 19 در بیمارستان بستری شده اند: طبق گفته برخی منابع وی می تواند به كرونا ویروس آلوده شود.

7 راهکار برای کاهش ابتلا به کرونا در وسایل نقلیه عمومی - اسپوتنیک ایران
7 راهکار برای کاهش ابتلا به کرونا در وسایل نقلیه عمومی

در تاریخ 20 ماه مه، انتخابات ریاست جمهوری در بوروندی به پایان رسید؛ در طی یک ماه قبل از آن، این کشور به طور فعال برای تبلیغات کار می کرد. روزنامه نگاران بر این باورند که دقیقاً به همین دلیل، جمعیت زیادی احتمالا به این ویروس خطرناک آلوده شده اند. نکارونزیزا به عنوان رئیس جمهور برای مقابله با بیماری همه گیر هیچ اقدامی نکردند.

در ماه مه سال 2018 ، اصلاحات در قانون اساسی بوروندی در همه پرسی به تصویب رسید. این موارد شامل تمدید دوره ریاست جمهوری از 5 به 7 سال (با محدودیت دو دوره متوالی) ، بازگشت مقام نخست وزیر و کاهش تعداد معاونان نخست وزیر بود.

با وجود اصلاحات ، نکروونزیزا توانست برای سومین بار پیاپی در سال 2015 شرکت کند. او خود را در انتخابات سال 2020 نامزد نکرد ، اما نامزد طرفدار دولت "اویاریست نداشیشمیه" پیروز شد. درمجموع ، وی این پست را به مدت 15 سال نگه داشت ، زمان ریاست جمهوری وی در آگوست سال 2020 منقضی شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала