موفقیت واکسن ضد کرونای استرالیایی

© Sputnik / Ilya Naymushin /  مراجعه به بانک تصاویر واکسن کرونا ویروس
واکسن کرونا ویروس - اسپوتنیک ایران
Telegram
نتایج اولیه آزمایشات بالینی واکسن ضد کرونا در دانشگاه کوئینزلند نشان می دهد که این واکسن می تواند آنتی بادی هایی در جهت خنثی سازی این ویروس تولید کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از شینهوا، سازمان «ائتلاف برای نوآوری های آمادگی اپیدمی» (CEPI) با شرکت بیوتکنولوژی استرالیا «CSL» برای توسعه واکسن کرونا که توسط دانشگاه کوئینزلند طراحی شده، همکاری می کند.

واکسن آزمایشی کرونا طی مدت زمان ۶ هفته توسط محققان دانشگاه کوئینزلند و با استفاده از نخستین فناوری گیره مولکولی در جهان ساخته شده است.

سازمان ائتلاف برای نوآوری‌های آمادگی اپیدمی با دانشگاه استرالیا برای توسعه، ساخت و توزیع جهانی واکسن کووید ۱۹ همکاری می کند.

فاز اول آزمایشات انسانی واکسن مذکور قرار است اوایل ماه جولای انجام شود. محققان استرالیایی برای توسعه واکسن ویورس کرونا از فناوری «گیره مولکولی» استفاده کردند؛ گیره‌ها برای حفظ شکل پیچیده و در حال تغییر پروتئین اسپایک طراحی شده تا سیستم ایمنی بدن انسان بتواند آن را شناسایی کرده و سپس نابود کند و درنهایت به سیستم ایمنی بدن اجازه می‌دهد تا به طور موثرتری پاسخ دهد.

نتایج اولیه آزمایش‌های بالینی واکسن توسعه یافته توسط دانشگاه کوئینزلند حاکی از آن است که این واکسن می‌تواند آنتی بادی‌های بالایی در جهت خنثی‌سازی ویروس تولید نماید.

هالتون گفت: «ما کاملاً متمرکز بر تولید واکسن‌هایی هستیم که در سطح جهانی قابل دسترسی باشد. ایمن سازی کسانی که بیشترین نیاز به آن را دارند، صرف نظر از این که در کدام کشور قرار دارند، سریع‌ترین راه برای پایان دادن به بیماری همه گیر کووید ۱۹ است».

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала