قیمت امروز دلار و یورو در صرافی های تهران

© Sputnik / Mihail Kutuzovآخرین قیمت دلار و یورو در ایران
آخرین قیمت دلار و یورو در ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
قیمت هر اسکناس دلار آمریکا امروز شنبه ۱۷ خرداد ۹۹ به کانال ۱۶ هزار تومانی بازگشت و نرخ خرید آن به ۱۶ هزار و ۹۸۰ تومان رسید.

قیمت هر اسکناس دلار آمریکا امروز شنبه ۱۷ خرداد ۹۹ به کانال ۱۶ هزار تومانی بازگشت و نرخ خرید آن به ۱۶ هزار و ۹۸۰ تومان رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، نرخ فروش هر اسکناس دلار ۱۶ هزار و ۹۵۰ تومان است.

قیمت خرید هر اسکناس یورو ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان است.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران - اسپوتنیک ایران
همتی: اگر دولت دست در جیب بانک مرکزی نکند بر تورم فائق می آییم

چندی پیش عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران در خصوص بازار ارز در این کشور اظهار داشت: مباحث مهم از جمله کرونا و کاهش قیمت نفت منجر شده در ورود ارز به کشور مشکل ایجاد شود اما به این معنا نیست که اسکناس ارز کم است.

همتی تصریح کرد: در حال حاضر ذخیره اسکناس ارز ما در بهترین وضعیت نسبت به یک دهه گذشته است. مشکل اصلی بازار ارز حواله هاست و واردکنندگان در تلاش برای تامین ارز هستند. مرزها در حال بازگشایی است. ۲۰ میلیارد دلار از ارزهای صادراتی سال ۹۸ هنوز به کشور باز نگشته است.

رئیس کل بانک مرکزی ایران بیان داشت: نمی خواهیم در نرخ ارز دخالت کنیم، بلکه به دنبال چرخش تولید و فعالیت اقتصادی هستیم اما این شرایط فعلی هم تاثیر گذار است. نمی‌گوییم مشکلات وجود ندارد بلکه مشکلات زیاد است اما در نظر بگیرید که یک ابر قدرت به جان اقتصاد های دنیا افتاده است.

همتی گفت: وضعیت بازگشت ارز به کشور فروردین ماه خوب نبود اما اردیبهشت بهتر شد. ۲.۸ میلیارد دلار ارز طی ۲ ماه ابتدای سال به کشور عرضه شد که از طریق سامانه نیما و صادرات در قبال واردات رخ داد. نرخ‌های فعلی بازار ارز طبیعی نیست و در روزهای آینده تعادل به بازار بر خواهد گشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала