آمریکا پیش نویس تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران را به روسیه ارائه داد

© AFP 2023 / Johannes Eiseleارائه پیش نویس تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران به روسیه
ارائه پیش نویس تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران به روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
آمریکا پیش نویس تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را برای مطالعه و بررسی به روسیه ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک، رسانه های غربی اعلام کردند که کلی کرافت، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل از ارائه پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران برای مطالعه و بررسی به روسیه خبر داد.

مایک پومپئو - اسپوتنیک ایران
آمریکا دوباره خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد

کرفت به خبرنگاران گفت: روسیه و چین باید به اتفاق نظر جهانی در ارتباط با رفتار ایران بپیوندند. آمریکا همچنین این قطعنامه را در ماه مه برای بررسی به نمایندگان انگلیس، فرانسه، آلمان ارائه داده است.

وی افزود: بزودی تمامی 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل پیش نویس قطعنامه را برای مطالعه و بررسی دریافت می کنند و ما تلاش می کنیم که خیلی با احتیاط و دقیق عمل کنیم.

قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، مصوب ژوئیه سال 2015، عرضه سلاح های سنگین به ایران را تا 18 اکتبر 2020 و تسلیحات موشکی تا سال 2023 ممنوع می کند. این مهلت تحریم در برنامه جامع اقدام مشترک برای برنامه هسته ای ایران مقرر شده است.

واشنگتن که به طور یکجانبه از برجام خارج شد، با تصویب قطعنامه مربوط به شورای امنیت سازمان ملل به دنبال گسترش تحریم است.

پیش از این برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران گفته بود، كه ایالات متحده از همه ابزارهای ممكن برای گسترش تحریم تسلیحاتی به ایران استفاده خواهد كرد، حتی اگر شورای امنیت سازمان ملل پیش نویس قطعنامه مربوطه را وتو كند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала