آمریکا از ادامه تحریم ها تا بازگشت تهران به مذاکرات دو جانبه سخن گفت

© Sputnik / Mikhail Turgiev /  مراجعه به بانک تصاویر آمریکا از ادامه تحریم ها تا بازگشت تهران به مذاکرات دو جانبه سخن گفت
آمریکا از ادامه تحریم ها تا بازگشت تهران به مذاکرات دو جانبه سخن گفت - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده ویژه ایالات متحده برای امور ایران اعلام کرد آمریکا به سیاست تحریم‌های سنگین خود علیه ایران ادامه می‌دهد تا تهران را به میز مذاکره بازگرداند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم ، برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده برای امور ایران روز جمعه گفت: درها برای مذاکره گسترده تر و جامع تر با ایران درباره برنامه هسته‌ای اش و همین طور سایر مسائل هنوز باز است ولی مذاکرات تاکنون به آزادی زندانیان محدود شده است.

وی در جمع خبرنگاران یک روز پس از آزادی مایکل وایت شهروند آمریکایی توسط ایران افزود: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درهای دیپلماسی با ایران را برای سال‌های زیادی باز نگه داشته است و در همین مدت او با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی 3 بار دیدار کرده است. بنابر این انتظار داریم که ایران نیز دیپلماسی ما را با دیپلماسی پاسخ دهد.

آمریکا انتظار دارد که ایران مذاکرات در مورد انرژی هسته‌ای را آغاز کند  - اسپوتنیک ایران
آمریکا انتظار دارد که ایران مذاکرات در مورد انرژی هسته‌ای را آغاز کند

این مقام آمریکایی اظهار داشت: مذاکرات ایران و آمریکا تاکنون فراتر از گفتگو درباره آزادی دو جانبه زندانیان نبوده و شامل مسائلی مثل برنامه هسته‌ای ایران نشده است.

وی افزود: آمریکا به سیاست تحریم‌های سنگین خود علیه ایران ادامه می‌دهد تا تهران را به میز مذاکره بازگرداند.

پیش از این نیز و به دنبال آزادی مایک وایت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیتی با پیش بینی پیروزی خود، بار دیگر از ایران خواست که منتظر انتخابات آمریکا نباشند.

ترامپ در توئیت قبلی خود نیز مدعی شده بود که این عملیات تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی نشان از امکان دستیابی به توافق بین دو کشور را دارد.

کارشناسان معتقدند که این اظهارات ترامپ برخاسته از ناکامی وی در کشاندن ایران به پای میز مذاکره از طریق سیاست «فشار حداکثری» واشنگتن علیه تهران است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала