همه‌پرسی در ایتالیا برای خروج از اتحادیه اروپا

© Sputnik / Alexander Vilf /  مراجعه به بانک تصاویر ایتالیا
ایتالیا - اسپوتنیک ایران
Telegram
جنبش سیاسی جدید «ایتالیا لیبرا» درخواست بررسی لایحه قانونی برگزاری همه‌پرسی برای خروج از اتحادیه اروپا را مطرح کرد.

به گزارش اسپوتنیک، جنبش سیاسی جدید «ایتالیا لیبرا»(Italia Libera)  درخواست بررسی لایحه قانونی برگزاری همه‌پرسی برای خروج از اتحادیه اروپا را مطرح کرد. این درخواست به دیوان عالی محاسبات ایتالیا ارسال شده است.

طراحان این ابتکار متذکر شدند که برای اولین بار طی سالهای زیادی شهروندان از امکان واقعی انتخاب برخوردار شدند که آیا ایتالیا در «قطار اروپایی» به حرکت ادامه بدهد یا برای همیشه «از آن پیاده شود» و مثل نمونه بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شود.

 ابراز تاسف اتحادیه اروپا از لغو معافیت‌‌های تحریمی پروژه‌های اتمی ایران توسط آمریکا  - اسپوتنیک ایران
ابراز تاسف اتحادیه اروپا از لغو معافیت‌‌های تحریمی پروژه‌های اتمی ایران توسط آمریکا

وکیل جانلوک توپی یکی از طراحان این لایحه ایجاد کمیته ویژه « UExit» را اعلام کرد. آنها قصد دارند در ماههای آینده برای ایتالیایی‌ها تعریف کنند که در واقع جامعه اروپایی به چه معناست. معنای اصلی :«اتحادیه اروپا نه بر اساس حمایت متقابل بلکه فقط بر اساس سود مالی وجود دارد».

تا ماه سپتامبر این جنبش باید 50 هزار امضا برای بررسی درخواست آنها توسط پارلمان کشور جمع‌آوری کند. رسیدن به این هدف کار مشکلی نیست، زیرا مطابق با نظرسنجی انجام شده در بحبوحه اپیدمی کروناویروس در کشور، تقریبا نیمی از شهروندان ایتالیا از خروج کشور از اتحادیه اروپا حمایت کردند. خیلی از آنها بخوبی سخنان رئیس بانک مرکزی اروپایی را به یاد دارند که گفته بود کروناویروس «یک مسأله ایتالیایی» است و ما کاری با آن نداریم.

البته عضویت در اتحادیه اروپا فواید خاص خود را دارد مثلا « منطقه شنگن»، اما طی این سالها اتحادیه اروپا بطور ظالمانه‌ای از ایتالیا سوءاستفاده کرده است و حالا برای ایتالیا شانس آزادی از این «قفس» فراهم شده است. اما این کار باید بطور عاقلانه ای انجام شود تا شهروندان ایتالیا ضرر نبینند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала