رشد قابل توجه خط فقر در تهران: رقم جدید + جدول

© Sputnik / Soheil Ghanbarzadehرشد قابل توجه خط فقر در تهران: رقم جدید + جدول
رشد قابل توجه خط فقر در تهران: رقم جدید + جدول  - اسپوتنیک ایران
Telegram
طی دو سال اخیر خط فقر در تهران برای خانواده ها 80 درصد افزایش یافته و از 2.5 میلیون تومان به 4.5 میلیون تومان رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، اوایل این هفته، محمد قاسمی سرپرست مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس گزارشی درباره وضعیت اقتصادی کشور و راهکارهای اصلاح آن به نمایندگان مجلس یازدهم ارائه داد.

وزیر کشور ایران: فقر در ایران دلایل تاریخی دارد - اسپوتنیک ایران
وزیر کشور ایران: فقر در ایران دلایل تاریخی دارد

بخشی از این گزارش، به بررسی آمارهای مرتبط با فقر مطلق اختصاص داشت. فقر مطلق را می‌توان ناتوانی در کسب حداقل استاندارد زندگی تعریف کرد. در واقع، فقر مطلق عدم دسترسی به حداقل‌های معیشت در جامعه است که با توجه به تفاوت هزینه های زندگی در مناطق مختلف کشور متفاوت می باشد. براساس بررسی‌های مرکز پژوهش های مجلس، نرخ تورم بالا در سال‌های اخیر منجر به رشد قابل توجه خط فقر در شهر تهران و سایر نقاط کشور شده است. این موضوع در کنار کاهش قابل توجه درآمد سرانه منجر به رشد نرخ فقر در این سال ها شده است و شواهد موجود نشان از روند فزاینده این متغیر در سال‌های 1398 و 1399 دارد.

​آمارهای فوق نشان می دهد خط فقر خانوارهای چهار نفره در شهر تهران ظرف 2سال اخیر (سال های 97 و 98)، از 2.5 میلیون تومان به 4.5 میلیون تومان رسید یعنی 80 درصد افزایش یافت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала