آیا اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران ممکن است؟

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / فدراسیون فوتبال ایران
فدراسیون فوتبال ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
متن نامه فیفا به مسئولان فدراسیون، از عدم رضایت این نهاد نسبت به مسیر تدوین اساسنامه حکایت دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری « فارس»، نامه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران حکایت از این دارد اگر تا 5 ژوئن، اساسنامه اصلاح نشود، فوتبال ایران در مسیر اتفاقات نامطلوبی قرار خواهد گرفت.

فدراسیون جهانی در نامه ای که خطاب به مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون زده، اعلام کرده که این فدراسیون از مفاد بند 1 ماده 14 و بند 1 ماده 19 اساسنامه فیفا مبنی بر اینکه «فدراسیون های عضو ملزم هستند تمام امور خود را به صورت مستقل و بدون تاثیرپذیری از اشخاص سوم اداره نمایند»، تخطی کرده است.

پایتخت هائیتی - اسپوتنیک ایران
برکناری رئیس فدراسیون فوتبال هائیتی به دلیل تعرض جنسی +عکس

فیفا در این نامه از فدراسیون خواسته طبق پیش نویسی که در تاریخ 8 شهریور 98 در اختیار آنها قرار داده، اساسنامه جدید را تنظیم کنند و اساسنامه فعلی، در مسیر اشتباهی قرار دارد. این نهاد بین المللی در نهایت تا 5 ژوئن 2020 یعنی تا روز جمعه هفته جاری به فدراسیون فرصت داده تا با اصلاح موارد اشتباه، اساسنامه را برای آنها ارسال کند.

در واقع، فیفا به طور تلویحی اعلام کرده در صورتی که فدراسیون اساسنامه را طبق توافق صورت گرفته با آنها پیش نبرد، فوتبال ایران باید انتظار رفتارهای دیگری را داشته باشد که مشخصا، تعلیق را می توان محور آن دانست.

اکنون فدراسیون تنها سه روز دیگر فرصت دارد تا در جهت اصلاح اساسنامه طبق قوانین فیفا و توافقات صورت گرفته، قدم بردارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала