واکنش سازمان ملل درباره حمله به روزنامه نگار روسیه در آمریکا

© REUTERS / Carlos Barriaواکنش سازمان ملل درباره حمله به روزنامه نگار روسیه در آمریکا
واکنش سازمان ملل درباره حمله به روزنامه نگار روسیه در آمریکا - اسپوتنیک ایران
اشتراک
سخنگوی رسمی دبیرکل سازمان ملل خواستار بررسی علل حمله به روزنامه نگار روسیه در شهر مینیاپولیس شد.

به گزارش اسپوتنیک، استفان دوجاریک، سخنگوی رسمی دبیرکل سازمان ملل گفت که حادثه ای که در آن روزنامه نگار خبرگزاری روسیه در مینیاپولیس زخمی شده است، باید بررسی شود.

سیاستمدار روس، وقوع انقلاب در آمریکا را پیش بینی کرد - اسپوتنیک ایران
سیاستمدار روس، وقوع انقلاب در آمریکا را پیش بینی کرد

وی به خبرگزاری روسی تاس گفت: "من امیدوارم که همکار شما در حال بهبودی باشد. من از جزئیات این حادثه اطلاعی ندارم. اما بدیهی است که همه این پرونده ها باید مورد بررسی قرار گیرند." همچنین وی به نقل از اظهارات دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش گفت: حمله به روزنامه نگاران معادل حمله به جامعه است و هیچ دموكراسی نمی تواند بدون آزادی مطبوعات عمل كند.

به گزارش خبرگزاری روسیه، شنبه گذشته پلیس مینیاپولیس از گاز اشک آور علیه خبرنگار روسیه در آمریكا استفاده كرد. این خبرگزاری خواستار آن شد كه مقامات آمریكایی در مورد این موضوع تحقیق كنند.

اکنون در آمریکا تظاهرات گسترده اعتراض آمیز نسبت به رفتار پلیس با سیاهپوستان برگزار می شود. علت این تظاهرات رفتار غیر انسانی یک افسر پلیس آمریکا بود که سعی کرد با رفتاری بسیار خشن، جورج فلوید را که غیرمسلح بود، بازداشت کند. تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می‌داد که آن پلیس آمریکایی، زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت‌آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد. پس از این حادثه مردم میناپولیس در اعتراض به خشونت پلیس علیه رنگین ‌پوستان به تظاهرات و اعتراضات پرداختند و ناآرامی‌ها برای سه روز پیاپی همچنان ادامه دارد و این بار معترضان به سراغ منبع اصلی اعتراضات خود، یعنی مرکز پلیس این شهر رفتند و مرکز پلیس میناپولیس را به آتش‌ کشیدند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала