هشتمین فصل برنامه بین‌المللی اجتماعی کودکان «فوتبال برای دوستی» شرکت «گازپروم» روسیه

Telegram
در سال جاری فینال این برنامه در ماه دسامبر در فرمات دیجیتالی برگزار خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، پروژه «فوتبال برای دوستی» برنامه سالانه بین‌المللی اجتماعی کودکان است که دختران و پسران 12 ساله و از جمله معلولان از شرکت‌کنندگان آن هستند. فوتبالیست‌های نوجوان از کشورهای گوناگون در تیم های مختلط با هم رقابت می‌کنند. خبرنگاران نوجوان نیز رویدادهای این برنامه را در مرکز خبری بین‌المللی کودکان منتشر می‌کنند و به رواج ارزش‌های عموم بشری می‌پردازند.

طی 7 فصل، بیش از 6000 کودک از 211 کشور و اقصی نقاط جهان در برنامه «فوتبال برای دوستی» شرکت کردند. بیش از 5 میلیون نفر از سراسر دنیا در برنامه‌های ورزشی، آموزشی و اکولوژیکی شرکت داشتند.

در سال 2019 میلادی شرکت‌کنندگان این برنامه رکورد جهانی گینس را در عنوان «متنوع‌ترین فوتبال از نظر قومی- فرهنگی» در دنیا برقرار کردند. در سال 2020  فصل جدید این برنامه بطور کامل در فرمات آنلاین برگزار خواهد شد. در پلتفرم دیجیتال «فوتبال برای دوستی»، برای نخستین بار در جهان رقابت‌های جهانی آنلاین « فوتبال برای دوستی» برگزار خواهد شد که 32 تیم دوستی در آن شرکت خواهند داشت که از ورزشکاران سایبری 12 ساله از کشورهای مختلف با امکانات فیزیکی متفاوت و متعلق به زبان‌های گوناگون تشکیل شده‌اند.

© Photo / Press Center of the International Children's Social Program PJSC Gazprom "Football for Friendship"برنامه بین‌المللی اجتماعی کودکان «فوتبال برای دوستی» شرکت «گازپروم» روسیه
هشتمین فصل برنامه بین‌المللی اجتماعی کودکان «فوتبال برای دوستی» شرکت «گازپروم» روسیه - اسپوتنیک ایران
برنامه بین‌المللی اجتماعی کودکان «فوتبال برای دوستی» شرکت «گازپروم» روسیه

دنیای دیجیتالی «فوتبال برای دوستی» بیش از 10 هزار بازیگر از هر سن و سال از بیش از 100 کشور را متحد می‌کند. فضای منحصربفرد مجازی پایگاهی برای رقابت‌های بین‌المللی کودکان خواهد بود. این فضای مجازی همچنین پلتفرمی خواهد شد که هر علاقمندی می تواند دست به تمرینات ورزشی بزند و عضوی از تیم‌های مختلط بین‌المللی بشود و در فرمات «فوتبال برای دوستی» بدون خروج از خانه در رقابت‌ها شرکت کند.

دیگو نتو، مدیر مسئولیت اجتماعی تیم برزیل:«برنامه «فوتبال برای دوستی» همیشه برای شرکت‌کنندگان دارای امکانات متفاوت فیزیکی گشوده بود. ظاهرشدن فرمات دیجیتالی این پروژه، بیشتر به دستیابی به اهداف کلیدی آن کمک می‌کند که متحد کردن همه مردم در سراسر جهان است و برای هریک از آنها این امکان را فراهم می‌سازد تا خود را در زمین فوتبال احساس کنند و با دوستان جدید خود احساسات غیرقابل وصفی را  تجربه کنند».

رنه لامپرخت شرکت‌کننده نوجوان پروژه «فوتبال برای دوستی» از اسلووانی: «اولین بار نیست که در این برنامه شرکت می‌کنم. این یک تجربه بسیار جالب است که با کمک آن دوستان زیادی در سراسر جهان پیدا کردم. خبر برگزاری 8-مین فصل بازی‌ها مرا خوشحال کرد. با وجود اینکه ما در کشورهای مختلفی قرار داریم، اما می توانیم در اتحاد با یکدیگر بازی امنی داشته باشیم».

© Photo / Press Center of the International Children's Social Program PJSC Gazprom "Football for Friendship"برنامه بین‌المللی اجتماعی کودکان «فوتبال برای دوستی» شرکت «گازپروم» روسیه
هشتمین فصل برنامه بین‌المللی اجتماعی کودکان «فوتبال برای دوستی» شرکت «گازپروم» روسیه - اسپوتنیک ایران
برنامه بین‌المللی اجتماعی کودکان «فوتبال برای دوستی» شرکت «گازپروم» روسیه

پروژه «فوتبال برای دوستی» از سال 2013 توسط شرکت سهامی عام «گازپروم» روسیه برگزار می‌شود. مهمترین ارزش و نکته کلیدی این برنامه که توسط شرکت‌کنندگان آن رواج می‌یابد: دوستی، برابری، عدالت،تندرستی،صلح،وفاداری، پیروزی، سنن و حیثیت است.

برنامه «فوتبال برای دوستی»، مورد حمایت یوفا و فیفا، کمیته بین‌المللی المپیک، فدراسیون‌های فوتبال کشورهای مختلف، بنیادهای بین‌المللی خیریه کودکان، ورزشکاران مشهور و باشگاه‌های معتبر فوتبال جهان قرار دارد. طی 7 فصل قبلی بیش از 6 هزار شرکت‌کننده در این برنامه شرکت داشتند و بیش از 5 میلیون هوادار در بین ورزشکاران مشهور، نقاشان، سیاستمداران از این برنامه اجتماعی کودکان حمایت کردند.

پروژه «فوتبال برای دوستی» 47 جایزه ملی و بین‌المللی از جمله عنوان «رکورد جهانی گینس» را در ازای کثیرالمله‌ترین تمرینات فوتبال در تاریخ این بازی به خود اختصاص داده است.

سایت‌های رسمی برنامه « فوتبال برای دوستی»:

عکس- ویدئو برای رسانه‌ها

http://media.footballforfriendship.com

کانال رسمی در فیسبوک

https://www.facebook.com/FootballForFriendship/

کانال رسمی در یوتیوب

https://www.youtube.com/user/FOOTBALL4FRIENDSHI

صفحه رسمی در ویکی پدیا

https://en.wikipedia.org/wiki/Football_for_Friendship

کانال رسمی در توییتر

https://twitter.com/f4fprogramme

وب سایت رسمی

https://www.gazprom-football.com/en/football-for-friendship/about/

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала