مادورو: از برادران ایرانی و شجاعم سپاسگزارم

© Sputnik / Aleksey Nikolskyiمادورو: از برادران ایرانی شجاعم سپاسگذارم
مادورو: از برادران ایرانی شجاعم سپاسگذارم - اسپوتنیک ایران
Telegram
نیکلاس مادورو در پیامی توئیتری برای چندمین بار از اقدام شجاعانه ایران در ارسال 5 کشتی حامل سوخت به کشورش با وجود تحریم‌ های آمریکا علیه هر دو کشور تشکر کرد و قدردانی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، نیکلاس مادورو رئیس ‌جمهور ونزوئلا، روز دوشنبه در پیامی توئیتری بار دیگر از ایران برای ارسال 5 نفتکش حامل سوخت به کشورش قدردانی کرد و ضمن تمجید از شجاعت و همکاری ایرانی ‌ها تأکید کرد که ونزوئلا در مقابل آمریکا تنها نیست.

ورود پنجمین نفتکش ایران به آبهای کارائیب - اسپوتنیک ایران
ورود پنجمین نفتکش ایران به آبهای کارائیب

رئیس ‌جمهور ونزوئلا در این پیام توئیتری ضمن قدردانی از کارکنان شرکت نفت دولتی ونزوئلا (PDVSA) بابت مقاومت در برابر تحریم‌ های غیرقانونی آمریکا، اظهار داشت: خطاب به برادرانمان در ایران؛ از شجاعت و همکاری شما تشکر می‌کنم. ونزوئلا در مقابل آمریکا تنها نیست!

نیکلاس مادورو که کشورش به ‌شدت از سوی آمریکا تحت فشار است، هفته گذشته نیز در یک سخنرانی در شهر کاراکاس از آیت الله سیدعلی خامنه‌ای رهبر ایران، مردم و دولت حسن روحانی به خاطر همبستگی شان و شجاعت آنها که اجازه داده‌ اند چند نفتکش حامل بنزین به ونزوئلا اعزام شود، تشکر و قدردانی کرده بود.

رئیس ‌جمهور ونزوئلا در سخنرانی خود اظهار داشت: شرایط اخیرا به اوج سختی رسیده بود یعنی در فوریه و مارس، ولی ما با یک طرح در برابر این فشارها و سختی‌ها مقاومت کردیم، ما برای ارائه خدمات ساختاری و بنیادین مقاومت کرده‌ایم، ولی در این مقاومت تنها رها نشدیم، ما برای این مبارزه و جنگ از یک ضد حمله استفاده کرده ‌ایم تا تامین بنزین مورد نیاز مردم را تضمین کنیم و قصد داریم این روند را همچنان تضمین کنیم.

تاکنون 4 فروند از نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا رسیده ‌اند و یک فروند دیگر نیز بامداد امروز دوشنبه وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شده و تحت اسکورت ویژه نیروهای نظامی ونزوئلا قرار گرفته‌ است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала