در پی اعتراضات در آمریکا، اینترنت با اختلال مواجه شد

© REUTERS / Carlos Barriaدر پی اعتراضات در آمریکا، اینترنت با اختلال مواجه شد
در پی اعتراضات در آمریکا، اینترنت با اختلال مواجه شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
برخی سرویس‌ دهندگان اینترنت از جمله کامکست و AT&T اعلام کردند، که هم‌ زمان با افزایش و شدت اعتراضات مردمی در شهرها و ایالت‌های مختلف آمریکا، در تعدادی از شهرهای بزرگ از جمله شیکاگو، لس‌آنجلس و هیوستون اختلال در اینترنت دیده شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری رویترز روز دوشنبه گزارش داد که در همهمه اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف آمریکا که از هفته گذشته به دلیل کشته شدن یک شهروند سیاهپوست به نام "جورج فلوید" در ایالت مینه ‌سوتا توسط یک افسر پلیس آغاز شده است، شهروندان آمریکایی در چندین نقطه از این کشور شاهد قطعی یا اختلال جدی در اینترنت بوده ‌اند.

وزارت خارجه روسیه: آمریکا دیگر حرف از حقوق بشر نزند - اسپوتنیک ایران
وزارت خارجه روسیه: آمریکا دیگر حرف از حقوق بشر نزند

هفته گذشته یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه ‌پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس را کشت و پس از آن ایالت مینه ‌سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از زمان شروع اعتراضات تاکنون چندین بار به ‌صورت مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید کرده است.

وی روز شنبه در پیامی توئیتری با اشاره به اینکه شب گذشته شخصاً شاهد اعتراضات گسترده در اطراف کاخ سفید بوده است، تأکید کرد که اگر معترضان از فنس‌ های کاخ سفید عبور می ‌کردند، با بدترین سلاح‌ ها از آنها پذیرایی می ‌شد.

دونالد ترامپ علاوه بر تهدید معترضان آمریکایی، طی روزهای اخیر چندین بار  به دلیل پنهان شدن یکی از پست‌هایش در توئیتر، علیه مقامات توئیتر موضع‌گیری کرده و حتی تهدید کرده است که این شبکه اجتماعی -که خود حضور کاملاً فعالی در آن دارد-را خواهد بست.

ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در کاخ سفید تاکید کرد: آن طور که می‌دانم امکان بستن توئیتر را دارم اما باید این را از لحاظ قانونی به پیش برد و نمی دانم می توانم این کار را انجام دهم یا خیر. باید با وکلایم مشورت کنم.

وی همچنین گفت: اگر این مساله قانونی باشد و از لحاظ قانونی بتوان توئیتر را بست حتما این کار را خواهم کرد. خواهیم دید چه اتفاقی می افتد.

جنجال تازه بین رئیس ‌جمهور آمریکا و مقامات توئیتر پس از آن بروز کرد که توییتر روز سه شنبه برای اولین بار به توییت های رئیس جمهور آمریکا برچسب صحت ‌سنجی زد.

رئیس جمهور آمریکا توییتی در رابطه با خشونت ها در مینه‌سوتا منتشر کرد و در آن معترضان به مرگ یک سیاه پوست در این ایالت را که به دست پلیس به قتل رسیده بود، تهدید به مرگ کرد؛ پی از آن توئیتر به این پست واکنش نشان داده و از آنجا که توییت ترامپ قوانین آن را نقض کرده آن را از نظر کاربران پنهان کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала