مسکو اتهامات واشینگتن مبنی بر تولید ارز تقلبی برای لیبی را رد کرد

© Sputnik / Nataliya Seliverstova /  مراجعه به بانک تصاویر مسکو اتهامات واشینگتن مبنی بر تولید ارز تقلبی برای لیبی را رد کرد
مسکو اتهامات واشینگتن مبنی بر تولید ارز تقلبی برای لیبی را رد کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اتهامات آمریکا مبنی بر تولید ارز تقلبی برای لیبی را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه اتهامات ایالات متحده مبنی بر تولید ارز تقلبی برای لیبی در چاپخانه دولتی روسیه را اظهارات جعلی نامید.

روسیه: هیچ راه حل نظامی برای پایان درگیری در لیبی وجود ندارد - اسپوتنیک ایران
روسیه: هیچ راه حل نظامی برای پایان درگیری در لیبی وجود ندارد

پیش از این وزارت امور خارجه آمریكا از مالت بخاطر توقیف محموله ارز لیبی به ارزش 1.1 میلیارد دلار تقدیر كرده و اعلام داشته بود كه این ارز تقلبی بوده و در چاپخانه دولتی گوزناک روسیه چاپ شده است.

وزارت امور خارجه روسیه در این بیانیه با رد اتهامات آمریکا، اعلام نمود که قرارداد چاپ دینار لیبی در سال 2015 بین گوزناک و رئیس بانک ملی لیبی به امضا رسیده و توسط  مجلس نمایندگان این کشور تصویب شده است. طرف لیبیای نیز پیش پرداخت مورد نیاز را انجام داده است. طرف روس نیز در چارچوب قرارداد و در راستای اجرای تعهد خود محموله متشکل از اسکناس‌های چاپ شده لیبی را به آدرس بانک مرکزی مستقر در تبروک ارسال نموده است.

در بیانیه منتشر شده توسط وزارت امور خارجه روسیه آمده است: این منابع مالی برای حمایت از عملکرد پایدار اقتصاد لیبی مورد نیاز است. بدین ترتیب، این دینارهای لیبی نیست که قلابی است، بلکه اظهارات و اتهامات ارائه شده از سوی آمریکا است که جعلی و تقبلی هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала