در خواست اروپا از آمریکا برای تجدید نظر در روابط با سازمان جهانی بهداشت

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر در خواست اروپا از آمریکا برای تجدید نظر در روابط با سازمان جهانی بهداشت
در خواست اروپا از آمریکا برای تجدید نظر در روابط با سازمان جهانی بهداشت  - اسپوتنیک ایران
Telegram
اتحادیه اروپا خواستار تجدید نظر آمریکا درباره ارتباط با سازمان جهانی بهداشت شد.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه اسکای نیوز اعلام کرد که اتحادیه اروپا از واشنگتن خواسته تا در خصوص تصمیم خود برای قطع رابطه با سازمان جهانی بهداشت تجدید نظر کند.

قطع روابط آمریکا با سازمان بهداشت جهانی - اسپوتنیک ایران
قطع روابط آمریکا با سازمان بهداشت جهانی

در بیانیه‌ای که از سوی «اورزولا فن درلاین» رئیس کمیسیون اروپا در خصوص اعلام قطع روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت منتشر شده، آمده است: در حالی که جهان در حال مبارزه با همه گیری کووید-۱۹ است، وظیفه اصلی، حفظ جان‌ها و مهار این همه گیری است. اتحادیه اروپا به حمایت خود از سازمان جهانی بهداشت در این رابطه ادامه می‌دهد و در حال حاضر نیز کمک‌های اضافی را به این سازمان ارائه داده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: همکاری جهانی و همبستگی از طریق تلاش‌های چند جانبه، تنها راه مؤثر برای پیروزی در این نبردی است که جهان در پیش رو دارد. سازمان بهداشت جهانی نیازمند آن است که قادر باشد پاسخ‌های بین المللی به این همه گیری را در حال حاضر و در آینده پاسخ گوید. به منظور این مشارکت و نیز حمایت از تمامی نیازمندی‌ها در برابر این تهدید جهانی، اکنون زمان تقویت همکاری‌ها و راه حل‌های رایج است و باید از اقداماتی که نتایج بین المللی را تضعیف می‌کند، اجتناب صورت گیرد. به همین منظور ما از آمریکا می‌خواهیم تا در خصوص تصمیم خود تجدید نظر کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه اعلام کرده بود کشورش از سازمان جهانی بهداشت خارج خواهد شد؛ اقدامی که به عقیده شماری سبب وارد شدن ضربه به جایگاه این سازمان جهانی در میان بحران همه گیری کرونا خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала