فرمان اجرایی ترامپ برای تنظیم فعالیت شبکه های اجتماعی امضا شد

© Sputnik / Ilya Pitalev /  مراجعه به بانک تصاویر فرمان اجرایی ترامپ برای تنظیم فعالیت شبکه های اجتماعی امضا شد
فرمان اجرایی ترامپ برای تنظیم فعالیت شبکه های اجتماعی امضا شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده حكمی را امضا كرد كه هدف آن لغو مصونیت شبكه های اجتماعی در برابر شکایت های مربوط به ویرایش مطالب است.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ قبل از امضا به خبرنگاران گفت: " اینکه چنین تعداد کمی از شرکت چنین عرصه بزرگی از تعامل انسانی را کنترل کنند، در تاریخ آمریکا بی سابقه است."

به گفته وی ، تصمیمات شبکه های اجتماعی درباره درستی یا نادرستی پیام ها ، ایجاد تغییر در آنها یا مسدود کردن آنها ، اساساً  سیاست هیئت تحریریه آنها است اما شبکه های اجتماعی در واقع  ناشر هستند.

زاکربرگ به دلیل نشانه گداری پست ترامپ از توییتر انتقاد کرد - اسپوتنیک ایران
زاکربرگ به دلیل نشانه گذاری پست ترامپ از توییتر انتقاد کرد

ترامپ اضافه کرد: "در چنین لحظه هایی ، توییتر دیگر از حالت یک پلتفرم و تریبون عمومی بیطرف خارج شده و یک ویرایشگر دارای نقطه نظر خود می شود. فکر می کنم اگر به گوگل نگاه کنید ، اگر به فیس بوک و احتمالاً دیگران نگاه کنید ، در مورد دیگران نیز همین حرف را می توان گفت. "

پیش از این ، شبکه اجتماعی توییتر یکی از پیام های ترامپ را حاوی دروغ عنوان کرده و آیکون هشدار دهنده در زیر آن یک لینک با پیوند به مقاله ای قرار داده بود که در ان گفته می شود ترامپ دروغ گفته است. ترامپ در پاسخ تهدید کرد که اگر شبکه های اجتماعی همچنان به خاموش کردن صدای محافظه کاران بپردازند ، فعالیت آنها را به طور جدی تنظیم و یا آنها را کاملاً "تعطیل" خواهد کرد. شبکه های اجتماعی ادعا می کنند که آنها دیدگاه هیچ کسی را سرکوب نمی کنند اما مطلب خلاف مقررات خود را حذف یا مسدود می کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала