ورود چهارمین نفتکش ایران به منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا

© AFP 2022 / Venezuelan Ministry of Popular Power for Communicationورود چهارمین نفتکش ایران به منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا
ورود چهارمین نفتکش ایران به منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا - اسپوتنیک ایران
Telegram
مرکز ترافیک دریایی اطلاع داد نفتکش ایرانی فاکسون حامل مواد سوختی برای ونزوئلا، روز پنجشنبه وارد منطقه ویژه اقتصادی این کشور شده ‌است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، براساس گزارش مرکز ترافیک دریایی (marinetraffic) که نفتکش ها بر آب های بین المللی را بر رصد می کند، کشتی فاکسون ایران حامل سوخت صبح روز پنجشنبه وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شده است.

وزیر دفاع ایران : کمربند امنیت خلیج فارس محکم‌تر می‌شود - اسپوتنیک ایران
وزیر دفاع ایران : کمربند امنیت خلیج فارس محکم‌تر می‌شود

پیش از این دو کشتی ایران در سواحل ونزوئلا پهلو گرفته و در حال تخلیه بار خود هستند، نفتکش پتونیا نیز به عنوان سومین نفتکش ایران در حال نزدیک شدن به بندر ال پالیتو است و انتظار می رود که تا ساعاتی دیگر در این بندر پهلو بگیرد. 

کشتی فاکسون ایران هم اکنون در محل سواحل شمالی آمریکای جنوبی (NCSA) قرار دارد و به سوی سواحل کشور ونزوئلا در حرکت است اما بندر محل استقرارش همچنان اعلام نشده است. 

براساس داده‌های مرکز ترافیک دریایی، محل دقیق کشتی فاکسون در طول و عرض جغرافیایی (۱۱.۰۰۵۱۹° / -۶۲.۷۸۳۰۹°) قرار دارد. 

سرعت کشتی فاکسون نیز در حدود ۱۴.۴ گره دریایی است. هر گره دریایی برابر ۱۸۵۲ متر در ساعت است. 

براساس اطلاعات ارائه شده بر سایت ترافیک دریایی در مورد کشتی فاکسون، این کشتی نفتکش در تاریخ هفتم آگوست (۱۶ مرداد سال ۹۸ ) عسلویه ایران را به سوی آب‌های غربی ترک کرده است. 

کشتی نفتی فورست ساخت سال ۲۰۰۴ بوده و طول عمر آن ۱۶ سال است و هم اکنون تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران فعالیت دریایی می‌کند.

پنج کشتی نفتکش «فورچون»، «فارست»، «فاکسون»، «پتونیا» و «کلاول» حامل سوخت ایران، راهی ونزوئلا شده‌اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала