خبر خوش در دوره کرونا: انجام اولین پرواز از افغانستان به مشهد

© AP Photo / Vahid Salemiخبر خوش در دوره کرونا: انجام اولین پرواز از افغانستان به مشهد
خبر خوش در دوره کرونا: انجام اولین پرواز از افغانستان به مشهد - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی اعلام کرد پس از گذشت سه ماه از شیوع ویروس کرونا، اولین پرواز از کشور افغانستان به مقصد مشهد با استقبال جمعی از فعالان اجتماعی و اقتصادی شرق ایران از مسافران افغانستانی انجام شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا،  محمد امانی ‌بنی با اعلام این خبر اظهار کرد: پیش از این پرواز نیز یک پرواز شامل کمک‌های بهداشتی مردمی هم‌وطنانمان برای مقابله با شیوع کرونا به کشور افغانستان ارسال شد.

متوقف شدن ارتباطات افغانستان و ایران در پی شیوع ویروس کرونا - اسپوتنیک ایران
متوقف شدن ارتباطات افغانستان و ایران در پی شیوع ویروس کرونا

وی ادامه داد: طی ماه‌های اخیر مراودات اقتصادی، گردشگری، زیارتی بین ایران و افغانستان تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است. امیدواریم این مناسبات به زودی به حالت عادی خود بازگردد.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی تصریح کرد: باتوجه به پیوند تاریخی ملت ایران و افغانستان انتظار می‌رود این اقدام تاثیرات خوبی بر تداوم مناسبات تجاری و گردشگری و مذهبی دو کشور داشته باشد.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرودگاه‌های خراسان رضوی، امانی بنی افزود: هم‌اکنون بیش از سه میلیون مهاجر افغانستانی ساکن در ایران هستند و طی دهه‌های گذشته ایران کمک‌های زیادی به مهاجران افغانستانی داشته و روابط بسیار خوبی در این زمینه میان دو کشور حاکم است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала