بدون رژیم لاغر شوید

© Sputnik / Petr Chernovبدون رژیم لاغر شوید
بدون رژیم لاغر شوید - اسپوتنیک ایران
Telegram
گروهی از دانشمندان موسسه بیوتکنولوژی آکادمی علوم اتریش دریافتند که یک ژن خاص می تواند باعث لاغر شدن انسان شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه سل، گروهی از دانشمندان موسسه بیوتکنولوژی آکادمی علوم اتریش دریافتند که یک ژن خاص می تواند باعث لاغر شدن انسان شود و از این موضوع می توان برای اختراع داروی لاغری استفاده کرد.

چاقی ممکن است منجر به مرگ زودرس شود - اسپوتنیک ایران
چاقی ممکن است منجر به مرگ زودرس شود

جوزف پنینگر، یکی از محققان گفت: "بیشتر دانشمندان چاقی و ژنتیک چاقی را مطالعه می کنند. ما فقط تاکتیک ها را تغییر دادیم و این بار لاغر بودن را مورد مطالعه قرار دادیم و زمینه جدیدی را برای تحقیقات باز کرده ایم."

محققان بدین منظور بانک اطلاعاتی مرکز ژنتیک استونی را مورد مطالعه قرار داده و گروهی از افراد را پیدا كردند كه بدون توجه به غذایی كه می خورند چاق نمی شوند. محققان شروع به جستجو برای یافتن نشانگرهای ژنتیکی میان آنها کردند. مشخص شد که جهش ژن ALK ممکن است مسئول لاغر بودن باشد. سرکوب سنتز آن طبق تحقیقات انجام شده می تواند منجر به تسریع در چربی سوزی شود.

مایکل ارتوفر، یکی از مدیران این تحقیق گفت: "ژن ALK در زمینه سرطان بسیار مورد مطالعه قرار گرفته است، اما بغیر از تحقیقاتی که در زمینه سرطان روی این ژن انجام شده است، درباره نقش بیولوژیکی این ژن اطلاعات کمی وجود دارد."

آزمایشات روی حیوانات و حشرات نشان داده است که غیرفعال کردن ژن ALK در هیپوتالاموس که به عنوان نقطه اصلی هماهنگی متابولیک می باشد، منجر به چربی سوزی می شود. دانشمندان معتقدند که مطالعه دقیق این ژن می تواند علم را به دوران جدیدی در مبارزه با چاقی سوق دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала