قدردانی رئیس جمهور ونزوئلا از ایران

© AP Photo / John Minchilloقدردانی رئیس جمهور ونزوئلا از ایران
قدردانی رئیس جمهور ونزوئلا از ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به ورود اولین کشتی حامل سوخت ایران به این کشور با انتشار پیامی از دولت و مردم ایران تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس: نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد که تهران و کاراکاس حق دارند که آزادانه تجارت کنند.

براساس گزارش پایگاه خبری Globvision وی در دیدار با اعضای کمیته ریاست جمهوری ونزوئلا در مبارزه با ویروس کرونا گفت: ایران و ونزوئلا صلح می‌خواهند و ما حق داریم که در دریاهای آزاد تجارت آزادانه داشته باشیم.

رئیس جمهور ونزوئلا همچنین در حساب توئیتری خود با تشکر از ایران برای ارسال بنزین به این کشور با انتشار تصاویری از کشتی ایرانی حامل بنزین برای این کشور نوشت: «پایان ماه رمضان برای ما ورود کشتی Fortune را به ارمغان آورد؛ نشانه ای از همبستگی میان مردم جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا. در جایی که کشورهای امپریالیستی می خواهند با زور احکام خود را تحمیل کنند، فقط برادری می تواند مردمان آزاد را نجات دهد. متشکرم ایران.»

​وی همچنین از ملت ایران به خاطر همبستگی با مردم ونزوئلا، پشتیبانی از کاراکاس و شجاعت در تصمیم گیری قدردانی کرد.

مادورو با اشاره به ورود اولین کشتی حامل سوخت گفت: ورود اولین کشتی حامل سوخت و مشتقات نفتی برای تولید بنزین در داخل، ارمغان توافق جامع همکاری است که میان تهران و کاراکاس امضا شده است.

​شایان ذکر است که روز گذشته یکی از پنج نفتکش‌ ایرانی با نام "فورچون" با اسکورت نیروی دریایی ونزوئلا به محدوده منطقه ویژه اقتصادی این کشور و بندر نفتی "اِل پالیتو" رسید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала