دو راهکار مجلس برای جاماندگان سهام عدالت

© Sputnik / SHAدو راهکار مجلس برای جاماندگان سهام عدالت
دو راهکار مجلس برای جاماندگان سهام عدالت - اسپوتنیک ایران
Telegram
مجلس دو راه کار برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت را معرفی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، مجلس دو راه کار برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت را معرفی کرد. به عبارتی مجلس میخواهد با دولت توافق کند تا از موجودی خودش استفاده و در قالب مکانیزمی که در اختیار دارد، این مشکل را حل کند.

محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:« در حال بررسی این موضوع هستیم و پیشنویسی نیز در این زمینه تدوین شده است تا بتوانیم در چارچوب اختیارات فعلی دولت برای اعطای سهام عدالت به جاماندگان، واجدین شرایط و همچنین اشخاصی که مالکیت سهام عدالت به آنها منتقل نشده، اقداماتی را انجام دهیم.

روحانی خواستار سهولت برای صادرات و دارندگان سهام شد - اسپوتنیک ایران
روحانی خواستار سهولت برای صادرات و دارندگان سهام شد

در پیشنویس تدوین شده آمده که این اقدام از محل 50 درصد سهام که در بخش مالکیتی دولت است و هنوز واگذار نشده تامین خواهد شد تا جاماندگان و مواردی که ذکر شد نیز صاحب سهام عدالت شوند، البته این کار با سازوکار و با روشی که متناسب با شرایط کنونی باشد، انجام خواهد شد.

اگر دولت و اختیارات کنونی اش اجازه ندهد تا این کار را انجام دهیم طبیعتا نیاز به قانون داریم که قانون دولت را مکلف کند این اقدام را انجام دهد و همزمان هم پیشنویس متنی تدوین شده که با آغاز مجلس یازدهم در قالب یک طرح دو فوریتی در دستور کار قرار میگیرد تا در یک بازده زمانی چند ماهه جاماندگان سهام عدالت را تعیین تکلیف کنیم.

به عبارتی از این طریق، تکلیف قانونی را بر دولت وارد میکنیم که دولت طبق مر قانون که بعدا تصویب می شود، مشکل جاماندگان سهام عدالت را حل کند.هم پیش نویس متن توافق با دولت و هم متن طرح 2 فوریتی مجلس تدوین و آماده است و در صدد هستیم تا هر چه زودتر جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف  شوند».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала