یک شرکت ایرانی متهم به نقض تحریم‌های آمریکایی شد

Telegram
آمریکا یک شرکت ایرانی و ۲ تن از مدیران ارشد آن را به نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اعلامیه منتشره دادگاه فدرال آمریکا در ایالت « مینه‌سوتا»، در کیفرخواست این دادگاه، سید سجاد شهیدیان، وحید ولی و شرکت آنها به نام Payment۲۴ به نقش تحریم‌های آمریکا، پولشویی، سرقت هویت و کلاهبرداری مالی اینترنتی متهم شده‌اند.

دادستان‌ها اعلام کردند که شهیدیان سی و سه ساله و مؤسس و مدیر اجرایی این شرکت است که در انگلیس بازداشت شده و به آمریکا مسترد شده است که روز 18 ماه مه در آمریکا تفهیم اتهام شد. بنا بر اسناد دادگاه، وی اتهامات را رد کرده است.

به گفته دادستان‌ها، وحید ولی که ۳۳ سال سن دارد، بازداشت نشده و تلاش‌ها برای یافتن اطلاعات موثق برای تماس با وی ناموفق بوده است.

تدوين راهنما برای جلوگیری از دور زدن تحريم هاي آمريکا عليه ايران  - اسپوتنیک ایران
تدوين راهنما برای جلوگیری از دور زدن تحريم هاي آمريکا عليه ايران

شرکت Payment۲۴ حدود ۴۰ کارمند داشته و دفاتر آن در تهران قرار دارد. دادستان‌ها این شرکت را متهم کرده‌اند که به شهروندان ایرانی کمک کرده تا تحریم‌های آمریکا را دور بزنند و از حدود سال ۲۰۰۹ تا نوامبر ۲۰۱۸ با شرکت‌های مستقر در آمریکا تراکنش‌های مالی انجام دهند.این تراکنش‌ها برای خرید نرم‌افزارهای رایانه‌ای، مجوزهای نرم‌افزاری و سرورهای کامپیوتری بوده است.

در تاریخ 8 مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

به دنبال تشدید مواضع ضد ایرانی دولت آمریکا و تعلل اروپایی‌ها در اجرای وعده‌ها و تعهدات برجامی آنها، شورای عالی امنیت ملی ایران همزمان با سالروز خروج آمریکا از برجام با صدور بیانیه‌ای خطاب به کشورهای عضو این توافق اعلام کرد که ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران، و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام، برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می کند.

وی نه تنها تحریم‌هایی را که در چارچوب این توافق برداشته شده بود، بازگرداند بلکه تحریم‌های دیگری را نیز علیه ایران وضع کرد. خروج آمریکا از برجام و وضع تحریم‌های جدید و بازگرداندن تحریم‌های قبلی با مخالفت گسترده جهانی روبرو شده است.

خروج ایالات متحده آمریکا از توافق برجام در حالی روی داد که به گواه سازمان بین‌المللی انرژی اتمی و نیز دیگر اعضای توافق هسته‌ای، ایران به تمام مفاد موجود در این سند پایبند بوده و هیچ گونه تخلفی نداشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала