رئیس انجمن صنفی سینماداران ایران: چاره‌ای جز بازگشایی سینماها نداریم

© Fotolia / Peych_p / رئیس انجمن صنفی سینماداران ایران: چاره‌ای جز بازگشایی سینماها نداریم
رئیس انجمن صنفی سینماداران ایران: چاره‌ای جز بازگشایی سینماها نداریم - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس انجمن صنفی سینماداران ایران از احتمال بازگشایی سینماها در این کشور در روز عید فطر خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمد قاصد اشرفی، رئیس انجمن صنفی سینماداران ایران در خصوص بازگشایی احتمالی سینماها و اختیاری بودن آن اظهار داشت:‌ از آنجا که اعلام شده بیشتر کسب‌ و کارها پس از ماه رمضان بازگشایی می‌شوند، ما هم منتظریم برای سینماها این اتفاق بیفتد و خبر را از سازمان سینمایی پیگیری می‌کنیم تا ببینیم براساس چه دستورالعملی باید کار را شروع کرد.

سینما ماشین در تهران + ویدئو - اسپوتنیک ایران
سینما ماشین در تهران + ویدئو

وی در ادامه افزود: اختیاری اعلام شدن بازگشایی هم بیشتر برای شروع است و شاید بعضی سینماها با تاخیر یکی دو هفته‌ای کار را آغاز کنند، اما به هر حال باید این اتفاق بیفتد، چون سینماها در شرایط بسیار بحرانی هستند و هیچ راهگشایی برای ما در نظر گرفته نشده است.

اشرفی گفت: دولت تمام اقلام را گران کرده ولی ما تصمیم گرفتیم امسال بلیت سینما را گران نکنیم. امسال "جهش تولید" نامگذاری شده با توجه به اینکه فقط درباره آن حرف زده می‌شود، در نطفه در حال خفه شدن است چون عملا قدمی برداشته نمی‌شود. بنابراین با تمام این شرایط ما چاره‌ای جز بازگشایی نداریم و می‌خواهیم روی پای خودمان بایستیم تا این مشکلات کمی برطرف شود.

رئیس انجمن صنفی سینماداران ایران بیان داشت: روز گذشته روابط عمومی سازمان سینمایی اعلام کرد، آیین‌نامه ۱۵ بندی در کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما نهایی و به ستاد ملی مبارزه با کرونا پیشنهاد شد. به این ستاد اعلام کردیم که آمادگی وجود دارد که سینماها در روز عید فطر بازگشایی شوند. البته باید ببینیم نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا چیست ولی با این حال ما آماده‌ایم. همچنین اعلام شده این کار داوطلبانه است و سینماهایی که تمایل نداشته باشند، می‌توانند همچنان بسته بمانند.

اشرفی تصریح کرد: مهمترین بند این آیین‌نامه این بود که باید از ۴۰ درصد ظرفیت سینماها استفاده شود و قیمت بلیت همانند سال قبل خواهد بود. فاصله بین سانس‌ها افزایش پیدا خواهد کرد و سینماها باید موارد بهداشتی را رعایت کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала