پیش‌بینی زمان بازسازی اقتصاد جهانی

© Sputnik / Natalia Seliverstovaپیش‌بینی زمان بازسازی اقتصاد جهانی
پیش‌بینی زمان بازسازی اقتصاد جهانی - اسپوتنیک ایران
Telegram
صندوق جهانی پول پیش بینی کرد که چه زمانی اقتصاد دنیا به حالت عادی برخواهد گشت.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس صندوق جهانی پول، کریستالینا جورجیوا در مصاحبه ای با نشریه Politico گفت: " اقتصاد جهانی حتی در بهترین حالت تا سال 2022 قادر به بهبودی کامل نخواهد بود."

کار اقتصاد جهانی متوقف شده است - اسپوتنیک ایران
پدیده بی سابقه: کار اقتصاد جهانی متوقف شده است

در عین حال، وی تاکید كرد كه شانس بهبود اقتصادی تنها در صورتی افزایش خواهد یافت كه شركتها و كارمندان آنها بتوانند در بحران زندگی كنند. جورجیوا همچنین از مقامات کشورها خواست تا آنجا که ممکن است برای پزشکان و کارمندان پزشکی که با آلودگی کرونا‌ویروس مبارزه می کنند پول اختصاص دهند.

به گفته رئیس صندوق، پس از رکود اقتصادی، اقتصاد دیجیتال، تجارت اینترنتی، سیستم ارائه خدمات عمومی با فرمت الکترونیکی و آموزش آنلاین در جایگاه مثبت باقی خواهد ماند. جورجیوا گفت: "دسترسی همه به اقتصاد دیجیتال برای استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در رشد اقتصادی سازگار با محیط زیست بسیار مهم است."

پیش از این گزارش شده بود که صندوق بین المللی پول و گروه بزرگترین اقتصادهای جهان G20، پرداخت بدهی های چند ده کشور فقیر را به تأخیر می اندازند. به این ترتیب، این صندوق تعویق پرداخت بدهی ها به مبلغ بیش از یک میلیارد دلار را و کشورهای بستانکار بالغ بر 20 میلیارد دلار را تهیه کردند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала