علایم کروناویروس تغییر می‌کند

© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation /  مراجعه به بانک تصاویر کرونا ویروس
کرونا ویروس - اسپوتنیک ایران
اشتراک
پزشکان زنگ خطر را در رابطه با تغییر علایم کووید-19بصدا درآوردند.

به گزارش اسپوتنیک، پزشکان زنگ خطر را در رابطه با تغییر علایم کووید-19بصدا درآوردند. ماریانا لسنکو پزشک ارشد بیمارستانی در مسکو اعلام نمود که بیماران مبتلا به کروناویروس علایم متفاوتی نشان دادند. به گفته این متخصص، ویروس روش ظهور خود را تغییر می‌دهد.

متخصص روسیه به عنوان نمونه از آسیب به اندوتلیوم عروق کوچک و علایم پوستی اشاره کرد. به گفته وی، چنین وضعی نمی‌تواند باعث نگرانی نشود. از سوی دیگر انتقال پلاسمای خون شخصی که بهبود یافته است نمی‌تواند اثربخش باشد، زیرا سیستم ایمنی آنتی بادی کروناویروس را از بین می برد و ارگانیزم نهایتا «فراموشکار می شود و هیچ چیزی به یادش نمی ماند».

بیمارستان - اسپوتنیک ایران
تغییر رنگ پوست پزشکان مبتلا به ویروس کرونا +عکس

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала