تعداد مبتلایان به کروناویروس در روسیه به 221344 نفر رسید

© Sputnik / Vladimir Astapkovich /  مراجعه به بانک تصاویر کرونا ویروس مسکو روسیه
کرونا ویروس  مسکو روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
روسیه به دلیل تعداد مبتلایان به کووید -19 به ردیف سوم فهرست جهانی صعود کرد.

به گزارش اسپوتنیک، روسیه با تعداد 221344 نفر مبتلا به کروناویروس، به ردیف سوم فهرست جهانی صعود کرد.

روسیه از بریتانیا و ایتالیا جلو زد و در ردیف سوم ایستاد. تعداد مبتلایان به کروناویروس در روسیه 221344 نفر، در بریتانیا 2019183 نفر و در ایتالیا 2019070 نفر اعلام شده است.

بریتانیا و ایتالیا تعداد مبتلایان در روز دوشنبه، 11 ماه مه 2020 را هنوز اعلام نکرده‌اند. اسپانیا با 224390 نفر مبتلا در ردیف دوم و آمریکا با 1 میلیون و 400 هزار نفر در ردیف اول قرار دارد.

پوتین: روسیه در برابر هرگونه تجاوز خارجی با اطمینان محافظت می شود  - اسپوتنیک ایران
پوتین: روسیه در برابر هرگونه تجاوز خارجی با اطمینان محافظت می شود

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала