تاریخ برگزاری مراسم تحلیف کابینه جدید اسرائيل اعلام شد

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر تاریخ برگزاری مراسم تحلیف کابینه جدید اسرائيل اعلام شد
تاریخ برگزاری مراسم تحلیف کابینه جدید اسرائيل اعلام شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
مراسم تحلیف کابینه وزیران جدید اسرائيل که مسئولیت تشکیل آن به تاریخ ۲ مارس به رهبر حزب لیکود سپرده شده بود، به تاریخ ۱۴ ماه می موکول شد.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی پارلمان اسرائيل امروز دوشنبه ۱۱ مه اعلام کرد: بنی گانتس سخنگوی کنست (پارلمان اسرائيل) بیان داشته، که مراسم تحلیف ۳۵ اُمین دوره دولت اسرائيل تحت رهبری بنیامین نتانیاهو و معاون نخست ‌وزیر (براساس توافق ائتلافی، گانتس، رهبر حزب آبی سفید) مطابق با اصلاح قانونی که در هفته گذشته توسط کنست تصویب شد، پس از برگزاری جلسه روز پنجشنبه به ساعت ۱۳:۰۰ موکول می گردد.

سفر پمپئو به اسرائيل با محوريت كرونا و ايران - اسپوتنیک ایران
سفر پمپئو به اسرائيل با محوريت كرونا و ايران

روزنامه اورشلیم پُست نوشته است: نتانیاهو و گانتس در تاریخ ۶ مه به توافق رسیدند تا مراسم تحلیف کابینه وزیران جدید در تاریخ ۱۳ مه موکول می شود، اما هر دو سیاستمدار تصمیم گرفتند تا از سفر مایک پامپئو وزیر خارجه ایالات متحده، به اسرائیل در همان روز، به عنوان بهانه ای استفاده کنند تا یک روز دیگر برای حل اختلافات مبنی بر تقسیم وظایف در کابینه جدید داشته باشند.

این روزنامه خاطر نشان شد، که زمان تشکیل کابینه وزیران جدید ساعت ۲۰:۰۰ تاریخ ۲۱ مه ختم می ‌شود. اگر نتانیاهو نتواند حکومت جدید ایجاد کند، پارلمان به صورت خودکار منحل می گردد و اسرائیل به سومین انتخابات تکراری خواهد رفت.

براساس توافق میان نتانیاهو و گانتس، کابینه آینده اسرائيل حدود ۳۰ وزیر خواهد داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала