چطور 4.8 میلیارد دلار ارز در ایران گم شد؟

© Sputnik / Natalia Seliverstova / چطور 4.8 میلیارد دلار ارز در ایران گم شد؟
چطور  4.8 میلیارد دلار ارز در ایران گم شد؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
بانک مرکزی در باره 1.6 میلیارد دلار بلاتکلیف به مجلس گزارش داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری «فارس»،عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از ارائه گزارش بانک مرکزی درباره وضعیت ارز دولتی سال 97 به مجلس و دیوان محاسبات خبر داد.

حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در اداکه گفت:«4.8 میلیارد دلار ارز دولتی بلاتکلیف بود. در گزارش بانک مرکزی میزان ارز اختصاص داده شده (31.4 میلیارد دلار) به کالاهای اساسی و غیره را منطبق با گزارش دیوان محاسبات اعلام کردیم.

جلسه  هیئت وزیران ایران   - اسپوتنیک ایران
افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در ایران تصویب شد + جزئیات

اختلاف گزارش بانک مرکزی با دیوان محاسبات حدود 1.6 میلیارد دلار است. در گزارش آمده است؛ 1- حدود 830 میلیون دلار ارز اختصاص یافته مربوط به بخش خدمات ارزی است. 2- بخشی مربوط به ارز کالاهایی بوده که واردات صورت گرفته و تعهدات آن انجام شده است. 3- به میزان 1.5 میلیارد دلار گزارش ارز اختصاص یافته به دستگاه قضایی و تعزیرات حکومتی داده شده است. 4- 1.8 میلیارد دلار ارز اختصاص یافته که کالای آن به کشور نیامده است که این بخش مربوط به کالاهای خط تولید کارخانجات است که کشور مبدا به تعهدات عمل نکرده و یا تولید کننده باید مجددا ارز ارسال می کرده که این اتفاق نیفتاده است.

بانک مرکزی در حال بررسی آخرین وضعیت ارزهای اختصاص یافته است. در حقیقت 3.2 میلیارد دلار از ارز اختصاص یافته به کالاها را تایید کرده و آورده که کالای مربوط به 1.6 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی پرداختی به کشور وارد نشده است. کمیسیون برنامه و بودجه بعد از استماع و بررسی گزارش بانک مرکزی، اظهارنظر نهایی را اعلام می کند».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала