چرا مردم در قرنطینه بیشتر آواز می خوانند؟

© AP Photo / Luca Brunoچرا مردم در قرنطینه بیشتر آواز می خوانند؟
چرا مردم در قرنطینه بیشتر آواز می خوانند؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
در ابتدای همه گیری ویروس کرونا در شبکه های اجتماعی فیلم های ویدئویی از ایتالیا منتشر شد که همسایه ها با هم روی بالکن هایشان آواز می خواندند.

به گزارش اسپوتنیک، کشورهای اسرائیل ، اسپانیا، عراق، آمریکا، فرانسه، لبنان، هند، آلمان و خیلی های دیگر نیز از این روند تبعیت کردند. اما جالب است بدانید که مردم نه تنها روی بام و بالکن خانه هایشان بلکه در اینترنت هم آوازخوانی دسته جمعی راه انداختند.

این نیاز به برقراری ارتباط به ویژه از طریق موسیقی از ویژگی های اساسی زندگی انسان است. انسان یک موجود اجتماعیست. برخی از دانشمندان خاطر نشان می کنند که در سطح بیولوژیکی «مغز اجتماعی» انسان پیشرفته تر از سایر جانداران است. بدین ترتیب انسان نیاز بیولوژیکی به ایجاد ارتباط و همکاری با دیگران دارد.

این حالت در موقعیت ناشی از استرس روانی و فیزیولوژیکی بیشتر خودش را نشان می دهد. وقتی که در قرنطینه هستید، تلاش برای گفتگو و معاشرت بیشتر می شود.

محققین به این نتیجه رسیده اند: وقتی ما با هم آواز می خوانیم، «مغز اجتماعی» برای تولید اکسی توسین فعال می شود. این هورمون است که ارتباط نزدیک با نحوه ارتباط افراد با یکدیگر دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала