فرمانده سپاه: آمریکایی‌ها وارد منطقه تمرین ما در خلیج فارس شده بودند

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / فرمانده سپاه :آمریکایی‌ها وارد منطقه تمرین ما در خلیج فارس شده بودند
فرمانده سپاه :آمریکایی‌ها وارد منطقه تمرین ما در خلیج فارس شده بودند - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرمانده نیروی دریایی سپاه به تشریح ماجرای مواجهه اخیر قایق‌های تندروی این نیرو با ناوهای آمریکایی در خلیج فارس پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، دریادار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: ما چشم‌انداز روشنی برای منطقه خلیج فارس می‌بینیم. ‌اگر گفتیم آمریکایی‌ها از منطقه بروند چون با رفتن آنها، منطقه عاری از مشکلات و امنیت در خلیج فارس برقرار خواهد شد.

انتشار تصاویر شناسایی ناو آمریکایی توسط سپاه در خلیج فارس + ویدئو - اسپوتنیک ایران
انتشار تصاویر شناسایی ناو آمریکایی توسط سپاه در خلیج فارس + ویدئو

دریادار تنگسیری در خصوص مواجهه اخیر قایق‌های تندروی نیروی دریایی سپاه با ناوهای آمریکایی در خلیج فارس عنوان کرد: آنها وارد حریم منطقه تمرین ما شده بودند درحالی که از قبل اعلام شده بود که در این منطقه تمرین برگزار می‌شود. آنها با این اقدامات دنبال ناامنی هستند و برای همین به آنها دستور داده شد تا خارج شوند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: آمریکایی‌ها دنبال تنش و آتش‌افروزی در منطقه هستند و به هر کجا که رفتند ناامنی به ارمغان بردند لذا در خلیج فارس که منطقه آرامی بوده است و سال‌ها کشورها کنار هم در آرامش زندگی می‌کنند، این حضور آمریکا و کشورهای فرامنطقه‌ای موجب ناامنی شده است.

دریادار تنگسیری افزود: قطعاً بدانید، از آنجا که منطقه خلیج فارس خانه ماست، ما دنبال آتش‌افروزی در خانه خودمان نیستیم ولی ما نمی‌پذیریم که لنج‌های صیادی ما مورد بازرسی آمریکایی‌ها قرار بگیرند و بالگردهای آمریکایی‌ها در منطقه سکوهای نفتی ما پرواز کنند و نمی‌پذیریم که به حقوق ما دهان‌کجی بشود.

این فرمانده سپاه بیان داشت: چند سال پیش که ناو آمریکایی یک کشتی اماراتی را مورد هدف قرار داد و ‌ دو هندی کشته شدند چه اتفاقی افتاد؟ آمریکایی‌ها قوانین کشتیرانی را رعایت نمی‌کنند، چرا باید آنها به خودشان این حق را بدهند که هر زمانی که می‌خواهد مانور برگزار کنند؟ امروز ما بر تمام خلیج فارس و تنگه هرمز و هرجایی که آمریکایی‌ها حضور دارند مانند یک شاهین آنها را دنبال می‌کنیم و در دریای عمان هم برادران ما در ارتش اینها را دنبال می‌کنند. نیروهای جمهوری اسلامی در دریای عمان و خلیج فارس تمام حرکت آمریکایی‌ها را دنبال می‌کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала