دوره کرونا: فرستادن گربه هدیه شده از سوی پوتین به قرنطینه

© AP Photo / Koji Sasaharaخطر مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا برای نوجوانان
خطر مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا برای نوجوانان - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک گربه از نژاد سیبریایی به نام "میر ، که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به نوریشیسه ساتاکه فرماندار استان آکیتا در شمال ژاپن هدیه داده بود، ، به دلیل شیوع ویروس کرونا قرنطینه شد.

به گزارش اسپوتنیک، خود فرماندار استان  آکیتا  ضمن اعلام این مطلب گفت برای محافظت از این گربه  در برابر کرونا تصمیم گرفتند وی را قرنطینه کنند چون ممکن است ویروس کرونا از انسان به گربه ها نیز منتقل شود. وی گفت: "اکنون ما چنین کاری کرده ایم تا در هر صورت "میر، با کسی غیر از اعضای خانواده ما تماس  نداشته باشد . ما بسیار امیدواریم که وضعیت فعلی به پایان برسد ، چون  خطر عفونت باعث می شود مردم و حیوانات رنج یبرند. "

​وی همچنین خاطرنشان کرد: گربه روسی با شش گربه دیگر که در خانه وی زندگی می کنند ، دارای روابط خوبی است و رفتار آرام و اشتهای خوبی دارد. آقای ساتاکه اضافه کرد: "این یک موجود خاص برای من است. روح من وقتی که چهره اش را می بینم استراحت می کند."

پوتین پس ازهدیه گرفتن  یک توله سگ از نژاد ژاپنی آکیتا اینو به عنوان تقدیر از مساعدت روسیه به ژاپن پس از زلزله سال 2011،  این بچه گربه را در ماه فوریه 2012 به فرماندار استان آکیتا تقدیم کرد چون قبل از آن آقای ساتاکه گفته بود گربه را بیشتر از سگ دوست دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала