دانشمند کالینینگرادی "واکسن ضد پیری" اختراع کرد

© Sputnik / Ilya Naymushin /  مراجعه به بانک تصاویر دانشمند کالینینگرادی "واکسن ضد پیری" اختراع کرد
دانشمند کالینینگرادی واکسن ضد پیری اختراع کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک دانشمند از کالینینگراد روسیه با مشارکت محقق دیگری از لیتوانی روشی را برای پیشگیری از بیماری های خود ایمنی مرتبط با پیری ابداع کردند.

به گزارش اسپوتنیک، پروفسور ویکتور سلدتسوف، محقق ارشد مرکز بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه فدرال بالتیک درباره این روش توضیح داد: یکی از اصلی ترین مکانیسم های بیولوژیکی که زندگی انسان را محدود می کند به "لنفوسیت های تی" مربوط می شود. با افزایش سن، این سلولهای ایمنی بدن بیشتر و بیشتر فعال می شوند به جای حمله به پاتوژن های خارجی، آنها به بافتهای خودی بدن حمله می کنند. این حملات باعث بیماریهای خود ایمنی مانند آترواسکلروز، بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون می شود. 

در مقاله ای که در مجله علمی Expert Review of Vaccines منتشر شده است، دانشمندان استفاده از روش واکسیناسیون لنفوسیتیک را برای جلوگیری از پیشرفت بیماری های خود ایمنی پیشنهاد می کنند. پیش از این، این فناوری اثربخشی بالینی خود را در درمان مولتیپل اسکلروزیس و آرتریت روماتوئید ثابت کرده بود.

راه حل دیگر این است که در زمان پیری سلول های ایمنی بدن شخص که در سنین جوانی در یک بانک ایمونولوژیکی ذخیره شده است به بدن وی تزریق شوند. سلولهای جوان قادر به کنترل فعالیت سلولهای قدیمی هستند و محافطت را افزایش می دهند، بنابراین زندگی انسان را طولانی می کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала