هیئت تحریر الشام در حمله ای 4 سرباز ترک را کشت

© Sputnik Türkiye / Hikmet Durgun / هیئت تحریر الشام در حمله ای 4 سرباز ترک را کشت
هیئت تحریر الشام در حمله ای 4 سرباز ترک را کشت - اسپوتنیک ایران
Telegram
دیدبان حقوق بشر سوریه بالگردهای ارتش ترکیه برای انتقال دادن زخمی‌های این کشور که در درگیری با هیئت تحریر الشام زخمی شدند، وارد منطقه جنوب شرقی ادلب شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العربیه، دیدبان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه 27 آوریل اعلام کرد، در پی حمله شبه نظامیان "هیئت تحریر الشام" به ایستگاه‌های بازرسی ارتش ترکیه در جاده حلب–لاذقیه دهها سرباز ترک زخمی شدند.

شی جین پینگ: تا زمان پیروزی بر کرونا در کنار ایران هستیم - اسپوتنیک ایران
شی جین پینگ: تا زمان پیروزی بر کرونا در کنار ایران هستیم
جبهه تحریر الشام بر سر توافق ترکیه با روسیه در رابطه با کنترل جاده اصلی "ام 4" با آنکارا اختلاف دارد این گروه تروریستی پیشتر اخطار داده بود که توافق مذبور را به رسمیت نمی شناسد. بر اساس توافق روسیه و ترکیه حاده "ام 4" توسط ارتش ترکیه و نیروهای روس کنترل می شود.

در همین حال جناح ‌های اسلامی مسلح طرفدار ترکیه برای میانجگیری میان ترکیه و هیئت تحریر الشام، با رهبران این جبهه وارد مذاکره شده و جلساتی را با هدف آرام کردن اوضاع و شکستن تحصن در جاده بین المللی "ام 4" که سوری ‌های طرفدار این جبهه در آنجا برگزار کردند، برپا کردند.

هیئت تحریر الشام، در پاسخ به حمله نیروهای آنکارا که اعضای آن را در بزرگراه بین المللی حلب–لاذقیه مورد هدف قرار داده بودند، به ایستگاه‌های ارتش ترکیه در منطقه النیرب هجوم کرده و 4 سرباز ترک را کشته و چندین سرباز دیگر را زخمی کردند.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین از کشته شدن دو عضو و زخمی شدن سه نفر دیگر از هیئت تحریر الشام خبرداد.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه این افراد هنگامی که در منطقه‌ای از ادلب شرقی با خودرویی در حال نقل مکان بودند مورد هجوم یک پهپاد ارتش ترکیه‌ای قرار گرفتند و کشته شدند.

نیروهای ترکیه اقدام به برداشتن چادرهای اعتصاب کنندگان مخالف توافق ترکیه و روسیه در نزدیکی شهر نیراب و در نزدیکی بزرگراه بین المللی حلب –لاذقیه کردند در پی اقدام ترکیه نیروهای تحریر الشام با ارتش ترکیه درگیر شدند.

روز یکشنبه نیز 4 عضو از هیئت تحریر الشام توسط نیروهای ارتش ترکیه کشته شدند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала