تقسیم بندی کرونایی ایران به مناطق قرمز، زرد و سفید

© AP Photo / Jason DeCrowحسن روحانی
حسن روحانی - اسپوتنیک ایران
Telegram
حسن روحانی رئیس جمهور ایران در خصوص روش تقسیم بندی کرونایی کشور به مناطق قرمز، زرد و سفید توضیح داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، حسن روحانی رئیس جمهور ایران روز یکشنبه در جلسه ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا در خصوص افزایش امکانات درمانی کشور طی روزهای اخیر توضیح داد و افزود: در جلسه امروز گزارش شد که بسیاری از تخت های بیمارستانی و مراقبتی و دستگاه های کمک تنفسی اضافه شده است؛ این بدان معناست که ما در حال تجهیز بخش بیمارستانی هستیم.

روحانی بیان داشت: برای ما مهم است که تعداد مبتلا در روز چقدر باشد و اگر بر تعداد مبتلایان اضافه شود به دلیل پیشتازی بخش بهداشت است که رفته و فرد را شناسایی کرده است؛ بنابراین اگر از طریق تست مبتلا را کشف کنیم جای ناراحتی و نگرانی نیست اما اگر خدای ناکرده اضافه شدن تعداد مبتلا بدلیل عدم رعایت اصول بهداشتی باشد، باید نگران باشیم و با آن مقابله نماییم.

روحانی در ادامه گفت: امروز تصمیم جدیدی در زمینه مقابله با کرونا اتخاذ کردیم؛ پیشنهاد جدید این است که کشور بر مبنای ابتلای به کرونا و شیوع کرونا و مقرراتی که وزارت بهداشت به عنوان معیار قرار میدهند تقسیمات جدید کشوری انجام شود؛ مثلا اگر وزارت بهداشت اعلام میکند در شهری به مدت یک هفته ابتلای به کرونا گزارش نشده و فوتی های کرونا در این شهر صفر است، آن منطقه سفید اعلام شود و مناطق دیگر یا زرد یا قرمز هستند. بنابراین بر مبنای سفید، زرد یا قرمز کشور را تقسیم بندی کنیم.

روحانی همچنین در خصوص بازگشایی اماکن مذهبی توضیح داد: فعلا در این جلسه راجع به اماکن مذهبی و نماز جماعت بحث کردیم و در هفته های آینده درباره موضوعات دیگر در مناطق مختلف تصمیم‌گیری خواهیم کرد؛ در این بررسی جدید به این نتیجه رسیدیم که هر استان و شهرستان که سفید شد بلافاصله همه اماکن و بقاع مذهبی در آن جا بازگشایی می‌شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز تعداد مناطق سفید کشور بالای صد است، افزود: بعد از اعلام اسامی این شهرها آنها می‌توانند مساجد خود را با رعایت پروتکل ها باز کنند و نماز جمعه در این شهرها با رعایت مسائل مربوطه برگزار شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала