حماس از انزوای آمریکا در جهان و پیروزی فلسطینی ها سخن گفت

CC BY 4.0 / Tasnim news agency / حماس از انزوای آمریکا در جهان و پیروزی فلسطینی ها سخن گفت
حماس از  انزوای آمریکا در جهان و پیروزی فلسطینی ها سخن گفت - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی حماس، جنبش فلسطینی حاکم در نوارغزه مخالفت بین المللی گسترده با اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا در حمایت از اشغالگری اسرائیل را بیانگر انزوای واشنگتن دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم ، حازم قاسم اظهار داشت مخالفت گسترده در سطح بین المللی با اظهارات مایک پامپئو در حمایت از الحاق کرانه باختری به اسرائیل بر انزوای موضع زورگویانه و قلدرمآبانه آمریکا تاکید می کند.

سخنگوی حماس افزود:" اصرار آمریکا بر مواضع حمایتی خود از سیاست استعماری صهیونیستی مشارکت عملی در تجاوزگری به حقوق ملت فلسطین و پافشاری دولت آمریکا در به چالش کشیدن احساسات تمام امت اسلام است".

هک گوشی هوشمند سربازان اسرائیلی توسط حماس - اسپوتنیک ایران
هک گوشی هوشمند سربازان اسرائیلی توسط حماس

قاسم گفت ملت رزمنده فلسطین نبرد را به نفع خود یکسره خواهد کرد و اشغالگران و شهرک نشینان آنها را از تمام اراضی کرانه باختری انقلابی بیرون خواهند راند.

یادآور می شود بتازگی واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد، اسرائیل را از اجرایی کردن یک طرفه «معامله قرن» در رابطه با الحاق سرزمین‌های فلسطینی برحذر داشت.

وی با سخنرانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در باره حل و فصل درگیری خاورمیانه در فرمات آن‌لاین  گفت:« متأسفانه اخباری در باره تشدید فعالیت شهرک سازی ، تخریب املاک و مستغلات فلسطین دریافت می شوند که نگران‌کننده است.درگیری ها هم پایان نمی یابد که قربانی برجا می گذارد. در این نشست نسبت به اینکه رهبران اسرائیل و فلسطین به این درک رسیده‌اند که بحران سیاسی داخلی باید رفع شود، توجه شد. اما خبار مربوط به اجرایی کردن یکسویه «معامله قرن» از طرف اسرائیل و از جمله الحاق سرزمین های فلسطین باعث نگرانی جدی می گردد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала