آزمایش واکسن ضد کرونا در اروپا

© Sputnik / Aleksey Filippov /  مراجعه به بانک تصاویر بریتانیا
بریتانیا - اسپوتنیک ایران
Telegram
برای نخستین بار در اروپا آزمایش واکسن ضد کرونا روی انسان در بریتانیا آغاز شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «بی بی سی نیوز»، برای نخستین بار در اروپا آزمایش واکسن ضد کرونا روی انسان در بریتانیا آغاز شد. در این کار تحقیقی، بیش از 800 داوطلب شرکت دارند. تا کنون فقط به 2 نفر از آنها این واکسن زده شده است. نیمی از داوطلبان مورد آزمایش واکسن ضد کرونا قرار می گیرند و نیمی دیگر در آزمایش واکسن ضد مننژیت شرکت خواهند داشت. هیچ یک از شرکت‌کنندگان در این آزمایش نمی‌داند مورد تزریق کدام واکسن قرار گرفته است. از اینرو می توان به اطلاعات موثق تری دست یافت.

سارا گیلبرت پروفسور متخصص واکسن از آکسفورد گفت:« ما باید این واکسن را روی انسان امتحان کنیم و اطلاعات را جمع‌آوری کنیم. ما باید نشان بدهیم که این واکسن موثر است و مانع از ابتلا به کروناویروس می شود. فقط در آنصورت می توانیم از آن برای واکسیناسیون عمومی استفاده کنیم».

آسیب به 20 برج 5 جی از ترس شیوع کرونا در بریتانیا - اسپوتنیک ایران
آسیب به 20 برج 5 جی از ترس شیوع کرونا در بریتانیا

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. تا کنون بر طبق اطلاعات سازمان جهانی بهداشت در سراسر جهان بیش از 2 و نیم میلیون نفر به «کووید -19» مبتلا شده‌اند و بیش از 175 هزار نفر بر اثر ابتلا به «کووید -19» جان خود را ازدست داده‌اند.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала