در هند تعداد مبتلایان به کرونا ویروس نزدیک به 20 هزار نفر رسید

© Sputnik / Iliya Pitalev /  مراجعه به بانک تصاویر در هند تعداد مبتلایان به کرونا ویروس نزدیک به 20 هزار نفر رسید
در هند تعداد مبتلایان به کرونا ویروس نزدیک به 20 هزار نفر رسید  - اسپوتنیک ایران
Telegram
تعداد مبتلایان به كروناویروس در هند در روز گذشته به 1.3 هزار نفر افزایش یافته و در مجموع به 19 هزار و 984 نفر می رسد.

به گزارش اسپوتنیک براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و رفاه خانواده هند، تعداد مبتلایان به كروناویروس در هند در روز گذشته به 1.3 هزار نفر افزایش یافته و در مجموع به 19 هزار و 984 نفر می رسد.

وقتی کرونا جای انسان ها و حیوانات را عوض می کند + ویدئو  - اسپوتنیک ایران
وقتی کرونا جای انسان ها و حیوانات را عوض می کند + ویدئو

در این میان، تعداد شامل 15 هزار و 474 نفر تحت معالجه، 3800 نفر بهبود یافته، 640 نفر فوت کرده اند و یک نفر که به بیماری کرونویروس آلوده شده از کشور خارج شده است.

بیشتر افراد آلوده در ایالت ماهاراشترا در مرکز کشور شناسایی شده بودند که در آن 5218 مورد عفونت ثبت شده است. با 2178 مورد، غربی ترین ایالت هند  گجرات، مقام دوم را کسب کرده است. پس از آن کلانشهر دهلی با 2156 آلوده در جایگاه بعدی است.

وزارت بهداشت هند 170 منطقه را که بیشترین تعداد کرونا ویروس در این کشور را به عنوان خط قرمز اعلام کرد و موارد آلودگی در 207 منطقه دیگر هند مشاهده شد.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است. این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است. دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود. سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала