هشدار ارتش چین به پنتاگون: از اتهام زنی و تفرقه بپرهیزید

© Sputnik / Vitaly Ankov /  مراجعه به بانک تصاویر هشدار ارتش چین به پنتاگون: از اتهام زنی و تفرقه بپرهیزید
هشدار ارتش چین به پنتاگون: از اتهام زنی و تفرقه بپرهیزید - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی ارتش چین نسبت به بیانیه مداخله جویانه پنتاگون در رابطه با حادثه کشتی چینی با ماهیگیران ویتنامی واکنش شدیدی نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شینهوا، سخنگوی ارتش چین روز دوشنبه به شدت به بیانیه مداخله جویانه پنتاگون در رابطه با حادثه اخیر برخورد یک کشتی چینی با ماهیگیران متخلف ویتنامی واکنش نشان داد.

اردوغان با متهم کردن دمشق خبر از رشد تنش ها در ادلب داد - اسپوتنیک ایران
اردوغان با متهم کردن دمشق خبر از رشد تنش ها در ادلب داد

وو گوان سخنگوی ارتش چین، درباره بیانیه تازه پنتاگون در اینباره را بی اساس و اتهام زنی جهت رواج تفرقه و اختلاف بین کشورها در منطقه دریای چین جنوبی و توجیهی برای حضور نظامی آمریکا تلقی کرد.

سخنگوی ارتش چین گفت: وزارت دفاع آمریکا در پی نادیده گرفتن واقعیتها و اتهام زنی هاست. این در حالی است که ماهیگیران ویتنامی غیر قانونی  وارد آبهای داخلی چین در جزایر "ژیشا" شده بودند و گارد ساحلی چین با آنها برخورد کرد.

گوان خاطر نشان کرد: به آمریکا توصیه می کنیم اتهام زنی های بی اساس علیه چین را متوقف کرده، دخالت در امور دریای چین جنوبی را خاتمه دهد و اوضاع  منطقه را متشنج نکند.

مقام‌ های پکن پیش از این بارها به آمریکایی‌ ها درباره تحرکاتشان در دریای چین جنوبی و تنگه تایوان هشدار داده‌ و این مناطق را بخشی از سرزمین چین یاد آور شده اند.

در همین زمینه نیروی دریایی چین چندی قبل رزمایشی را در آب های منطقه برگزار کرد. نیروی دریایی چین اعلام کرد که در این رزمایش هواپیماهای تجسسی چند هدف را در منطقه عملیاتی شناسایی کردند. برخی تحلیلگران امور منطقه برگزاری رزمایش های ضد زیردریایی چین را با توجه به شدت گرفتن تنش‌ها در منطقه لازم می‌ دانند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала